Bad sektory

witam,

jak juz pisałem w którymś swoim temacie mam problem z kompem. Cały czas sie zawiesza, bluescreeny itd. Teraz przeskanowałem HDD programem HD Tune. No i okazało sie ze dysk ma bad sektory :confused: w HD tune wyskoczyło mi około 20 czerwonych kwadracików, to duzo czy mało? Jest napisane, ze kazdy kwadracik ma 30mb. Czy to moze miec wpływ na zawiechy kompa, restarty, długe właczanie systemu i bardzo długie formatowanie partycji podczas instalacji XP?

Chyba dysk jest w stanie agonalnym - daje takie objawy jak napisałęś.:mrgreen:

Tak to bady sektorow maja te przyczyny co wymieniles :mrgreen: 30MB dosc duzo wiec czasem moze natrafic sstem na ten bad i w tedy zawiacha Kup sobie najlepiej dysk twardy :mrgreen:

dodaje screen

hd tune podczas skanowania hdd:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/481 … 8075e.html

ppm na partycje systemową > właściwości > narzędzia > sprawdzanie błędów > zaptasz obie opcje i rozpocznij.

Potem start > uruchom> cmd > chkdsk x: /f /r enter i restart

x - litera partycji systemowej

Przeskanowanie spowoduje wykluczenie bad sektora i jeśli to możliwe skopiowanie tego co na nim się znajduje na sprawną część dysku.

System obetnie ci dysk z tej pojemności która jest uszkodzona.

Skoro posiadasz już tak dużą liczbę bad sektorów dysk ci długo nie pociagnie, pewnie siadają łożyska i ramie nabija błędy na dysku.

Radze zbierać już fundusze na nowy

  1. Uwazaj z uzyciem scandisku /fix bad system error gdyz:
  • wykryte i usunięte bad sektory z mbr - bedziesz mial wielkie problemy - u mnie dysk poszedł do kosza. Zaden program diagnostyczny z mhdd na czele nie pomogł - tylko sprzętowo można z nim cos zrobić (pc-5000) wiec podziękowałem.
  1. Dysk juz mozesz wystawić na allegro w dziale USZKODZONE

Na każdym dysku jest zapas ok 2-5% całej pojemności Hdd. Po wykryciu BS S.M.A.R.T. ustawia te uszkodzone w miejscu tych 2-5% niewidocznych (podmienia adresy). Po wyczerpaniu sie zapasu zaczynają sie pojawiac luki w dysku - wtedy dopiero programy typu hddtune je wykrywają. - wiec u Ciebie jest juz bardzo zle!!

  1. Napewno będzie BS coraz wiecej.

  2. mozesz je ukryc w nieaktywnej partycji ale predzej czy pozniej (od razu - tydzien) znowu sie pojawią - w najmniej odpowiedniej chwili…

  3. Jest duzo materiałów na ten temat… wystarczy dobrze poszukac…

Czy to jest bezpieczne?

ja mam ten problem

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?p=1056518#1056518