Bad sektory?

Wyzerowałem dysk, a następnie zrobiłem remap.

http://fotoo.pl/show.php?img=421412_dscn5000.jpg.html

Następnie SMART

http://fotoo.pl/show.php?img=421415_dscn5006.jpg.html

Czy mam zrobić jeszcze skan, czy remap wszystko pokazuje?

Edit 1:

Dla pewności zeskanowałem dysk i wyszło to samo. Czy w SMARTcie są jakieś niepokojące informacje, które wskazują na to, że dysk znowu padnie w najbliższym czasie?

Wygląda na to że zniknęły badsectory i sectory o późnych czasach dostępu w okolicach 500 ms. Według smart masz dużo błędów odczytu które może świadczyć o problemach z głowicą odczytu i niejednoznacznie ze stanem powierzchni talerzy. Można by tak stwierdzić jak były by błedy też zapisu ale nie ma błędów są wachania bieżący najgorszy ale nie ma błędów. Istnieje jeszcze według smart nieznany paramettr pod 191 i ma błędy. Może sprawdzenie programem CrystalDiskInfo ukaże jakąś nazwę parametru. Ewentualnie może ktoś się jeszcze wypowie i domyśla się co to może być za nieznany parametr z błędami. Zostaje tylko spróbować zainstalować system na dysku i sprawdzić jak się zachowuje.

System zainstalowałem, dzisiaj doinstaluje programy.

Podczas upadku lub w wyniku potrząsania mogło dojść do naruszenia powierzchni. Odezwij się za jakiś czas sam jestem ciekaw czy będzie się dalej sypał.

Odezwę się. Dziękuję za dotychczasową pomoc :slight_smile: Skan zrobić za jakiś czas MHDD, czy czymś innym?

Do skanu nie musisz szukać innego programu. MHDD sprawdził Ci się i skanowanie dokładne tylko z pod DOS jak ten program. A wartość SMART możesz sprawdzać z poziomu windowsa np. programem CrystalDiskInfo czy HDTune gdzie dodatkowo można sprawdzić też skanująć ale to jest z grubsza bo nie ma dokładnego z podziałem na różne prędkości w przedziałach 0-100, 100-200, 200-300, 400-500. Ale tak na szybko żeby tylko sprawdzić czy są badsectory to może być. Dodatkowo z HDTune możesz zrobić Benchmark jakie są transfery. A jeśli chodzi o zerowanie to na przyszłość można spróbować kiedy inym programem np. ze strony WD producenta dysku chyba jest nazwa Diag i też mozna śćiągnąć w postaci obrazu i wypalić na cd,. Czy też drugi program który kolega z naszego forum zrobił poradnik wymazanie-dysku-twardego-programem-activ-killdisk-t443881.html

Te dwa programy mogą szybciej robić zerowanie . Jak Ci się będzie chciało to jak Pan pstrowsky , proponował dasz może znać jak się sprawuje dysk czy parametry SMART i powierzchnia dysku się pogarsza czy padł całkiem.

Jeśli Wam chciało się poświęcać swój czas na pomoc obcemu człekowi, to mi tym bardziej :slight_smile:

Dodane 07.12.2012 (Pt) 18:27

Witam. Zgodnie z przypuszczeniami członków forum dysk padł. Po tygodniu od postawienia systemu, znowu zaczęło się sypać. Trudno, trzeba coś sobie sprawić nowego. Dziękuję za wszelką pomoc.