Bad system config info

Witam podczas uruchamiania windowsa xp profesional pojawia sie niebieskie tło z komunikatem bad system config info wiem ze chodzie tu o pamieć ram .Jak rozwiacać ten problem i czy bede musiał kupic nową pamięc ram a to co mam wyrzucic na śmietnik???

pisze na niebieskim tle bad system config info stop:0x00000074 (0x00000003 ,0x00000002, 0x80087000,0xc000014c)

Oczywiści po zobaczeniu tego błędu musze restarta zrobić.

http://support.microsoft.com/kb/326679/pl to co pisze na stronce microsoftu nie rozwiewa moich wątpliwości

Prosze o pomoc pozdrawiam

Zanim zaczniesz wymieniaą kości pamięci, uruchom komputer za pomocą dyskietki stworzonej za pomocą tego programu.

http://oca.microsoft.com/en/windiag.asp

Po uruchomieniu ów narzędzie sprawdzi stan pamięci, a w razie niepowodzenia wskarze co jest z nią nie tak.

Powodzenia

ok a czy ten błąd moze być spowodowany np.tym ze płytka z instalatorem xp ma drobne rysy innymi słowy czy moze byc to wina płyty instalacyjnej bo po formacie tez mam ten błąd.

A ile trwa mniej wiecej test tym programem?

Atlon 1,7 +xp mam i 256 DDR Windows xp profesional

Dzięki

Złączono Posta : 18.07.2007 (Sro) 21:50

proszę o odpowoedz pozdro:)

Przy dobrych wiatrach test potrwa kolo godziny moze dwóch. Problemem nie jest porysowana płyta, gdyż instalator by sie nie włączył, gdyby złe skopiował pliki.

Pozdrawiam

PS. jesli pamięci RAM są sprawne to popatrz jeszcze na tasiemki od napędów i dysku twardego, eventualnie przetestuj dysk scandisc’iem (windows 9x) lub chkdsk /f /r wywoływanego z konsoli (Windows NT)

Witam. Mam ten sam problem z błędem 0x00000074. Po restarcie kompa nie wczytywał się Windows. Pomyślalem że to wina błędnego sektora rozruchowego i z konsoli odzyskiwania wykonałem polecenie fixmbr. Po restarcie pojawił mi się właśnie ten błąd stop. Nie sądzę żeby to była wina pamięci RAM jak podają na stronie Microsoftu bi Procedura POST Biosu przechodzi i wszystko jest ok do momentu kiedy zaczyna wczytywać się system. Myślę że to nadal sektor rozruchowy. Czy ktoś pomoże?