Badpixele/hotpixele na fuji a345 - naprawa/warunki gwarancji

Od marca 2006r jestem użytkownikiem aparatu fujifilm a345. Z tego co pamiętam to od samego początku miałem jednego bad pixela. Nie sprawiało mi to problemu bo nie było go bardzo widać, ale ostatnio zobaczyłem wielkiego hot czy bad pixela. Trochę denerwujące jest jak oglądam zdjęcia (szczególnie te ciemne) i na każdym widzę białą kropkę. Poniżej zamieszczam zdjęcie jak to wygląda. Teraz zastanawiam się czy jak to zareklamuję to czy mi naprawią aparat czy wymienią go (o ile będą chcieli coś z tym zrobić). Czy warunki gwarancji obejmują tego typu uszkodzenia lub wady fabryczne?

Czym jest spowodowane powstawanie nowych bad pixeli (lub hot pixeli)?

A tutaj macie foto z zakrytym obiektywem:

http://img142.imageshack.us/img142/641/dscf5665gm7.jpg

sprawdz czy masz zapisane w gwarancji z uwzględnia ona bad pixele jeżeli nie to wątpie żeby Ci to naprawili/wymienili wyświetlacz

W gwarancji nie ma nic napisane o bad/hot pixelach, ale jest, że gwarancja nie obejmuje uszkodzeń, które zostały spowodowane przez niewłaściwe użytowanie aparatu.

http://img221.imageshack.us/img221/4271/dscf5666sl1.jpg

Wyświetlacz? Chyba matrycę :wink:

Wymiana matrycy to ogromny koszt - przypuszczam, że nie będą chcieli tego zrobić.

Niewłaściwe użytkowanie - ciekawe jak samemu można ‘zrobić’ bad pixel :stuck_out_tongue: Myślę, że to uszkodzenie mieści się w gwarancji.

A czy wiecie może przez co tworzą się bad pixele? Przez upadek? Czy zalanie?