Bajery Płyty głównej Gigabyte Z390 AORUS PRO?

Pytanie dla użytkowników tej płyty ? Jakie ta płyta ma bajery co moge w niej ustawiac? i skad sciagnac polskie sterowniki ? bo nie wiem do czego sa niektore funkcje.Czy jest jakas aplikacja do dzialan zdalnych zebym widzial co sie dzieje na pc ? np na androida ?co ktos wie podpowiedzcie. nowy sprzet mam a chyba nie umiem go wykorzystac i cce sie conieco dowiedziec ;]

Zainstalować system system Windows 10, najnowszą wersję 20H2, 64-bit. Po zainstalowaniu niezwłocznie zaktualizować system w Ustawienia > Aktualizacje i zabezpieczenia .
Nie szukać żadnych sterowników polskich lecz sprawdzić w systemowym Menadżerze Urządzeń czy w ogóle są potrzebne (żółte pytajniki lub wykrzykniki).
Na powiązaniach komputera ze smartfonem się nie znam :grinning:

1lajk

Jest apka np. do zarządzania oświetleniem LED do niej:
https://download.gigabyte.com/FileList/Utility/RGB_Fusion_B21.0113.1.zip
Poza nią jakieś pomniejsze aplikacje w sumie niepotrzebne.

Tak poza tym, co chcesz zmieniać?
Jak chcesz zarządzać zdalnie komputerem to postaw sobie serwer VPN w systemie lub routerze jeżeli ma taką funkcję. (np. OpenVPN)
Na Androida wtedy sobie np. VNC Viewer instalujesz, na Windows VNC Server. Nawiązujesz połączenie VPN i łączysz się zdalnie z komputerem widząc pulpit i możesz również nim sterować.

Możesz również w BIOS włączyć Wake-On-LAN i na Androidzie zainstalować też apkę do obsługi tej funkcji. Będąc w tej samej sieci Wi-Fi lub poprzez VPN możesz zdalnie włączyć komputer.

1lajk

hey jestem zainteresowany czyms takim wlasnie jak chcesz zarządzać zdalnie komputerem to postaw sobie serwer VPN w systemie lub routerze jeżeli ma taką funkcję. (np. OpenVPN) jak to sprawdzic jak to zrobic ?

Lektura: https://itigic.com/pl/openvpn-tutorial-installation-vpn-server-configuration/

https://osworld.pl/konfiguracja-openvpn/

Może TeamViewer Ci wystarczy?

Temat typu: nie wiem co chcę, ale żeby było fajnie? :slight_smile: