Bałagan na forum

Hej, przez ostatnie dwa tygodnie zauważyłem chaos na forum znaczy się, że zrobił się śmietnik.Widzę dużo linków do stron w tym reflinków i takich tam, dużo osób robi offtopic, a już po odejściu Monczkina jest jeszcze gorzej.Czasami staram się wysyłać PW do modków, ale to mało co daje(bo jak zjeżdżam na dół strony to żadnego zielonego nie widzę więc nie mam komu zgłosić).

I tak sobie myślę, żeby zrobić mały nabór na moderatorów, aby trochę to o garneli.Co o tym myślicie np. trzy osoby na test ?

PZD

Po 1 moderatorzy nie siedzą na forum 24/7…

Po 2 mogą ukryć swoją obecność na forum.

Po 3 nawet jak ich nie ma to wysłać PW nie zaszkodzi.

Było już wiele razy mówione, sami poproszą dane osoby jeśli będą potrzebowali pomocy.

Powoływaniem nowych Moderatorów zajmuje sie Administracja forum.

lub zamiast PW można założyć jeden temat- przyklejony, w którym można będzie wklejać linki do krótko mówiąc mało rzeczowych dyskusji, nie zawsze moderator ma czas przeczytać i reagować na PW

Wystarczy PW wysłane do Moda.

Przeglądam Forum, codziennie otwieram skrzynkę PW - nie widziałem tam nigdy wiadomości wysłanej przez kogo ? - tak, przez adriankul

Słabo się starasz - Ci którym zależy na dojściu wiadomości - robią to skuteczniej :?

Kolega Monczkin był niezastąpiony w tej profesji, ale wybacz - Ty nie masz danych ku temu, by oceniać działalność pozostałych Moderatorów…

Reszty nie komentuję…

nie wystarczy

jak widać nie tylko ja sie z tym spotkałem

wysłałem PW do moderatora 13.10.2007 (Sob) 8:33 odnośnie

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?p=1294907

do dziś bez odzewu

To nie możesz zrobić naboru na trzech testowych modów ?

Tak jak były wybory na moda działu Linux.

Chodziło mi o to, że jest teraz mniej modów.Nie miałem zamiaru nikogo obrazić.

Bo wiedz że chcesz dostać moda a nie owijasz w bawełnę :rofl:

to wróć się trochę w czasie i przeanalizuj porządek a raczej jego brak jaki panował w dziale linux z innymi działami…

Do mnie nie wysłałeś :frowning:

tak w tym dziale, ostatnio także zauważyłem że wszyscy wymyślają sztuczne problem :?

Wyraźnie napisał, że wysłał do moderator a.

Przy obecnej ich ilości prawdopodobieństwo wygranej jest stosunkowo niskie - więc nie smuć się…

Lepiej chyba zagrać w multilotka :wink:

Owszem. Regularnie wysyłam linki do śmiecio-notek i zawsze dostawałem odpowiedź.

Nie zawsze widać mnie na forum (tym bardziej teraz, kiedy wykorzystuję resztki urlopu), ale zawsze reagowałem na zgłoszenia nieregulaminowych tematów na PW. Od Ciebie nic nie dostawałem.

śmietnik jest na “dole” strony widoczny po zalogowaniu :stuck_out_tongue:

…a tak na poważnie , jak Ty sądzisz kto ten śmietnik na forum tworzy… odpowiedz jest dla mnie jednoznaczna

MY tzn. użytkownicy forum i choćby moderatorów było tu czterdziestu to sadzisz że byłoby tutaj bez chaosu… wątpię.

Kiepski pomysł :frowning:

Grupa moderatorów wg. mnie jest “spora” tylko że to nam użytkownikom brakuje rozeznania na jakim forum żeśmy sie znaleźli.Troszkę samokrytyki dla samego siebie każdemu może naprawdę dobrze zrobić .Zaszkodzić nie zaszkodzi ,więc po co pisać lepiej usiąść i zastanowić sie samemu jak i co mam pisać ,dla mnie jest jedna odpowiedz - lepiej(mądrzej) jak do tej pory :wink: nie zawsze to wychodzi tak jakbyśmy chcieli lecz w niektórych przypadkach warto sie postarać…

Oczywiście mogę ale nie o to mi chodziło.

A dlaczego trzech ?? Nie można pięciu ?? Siedmiu ??

Problem leży… pisałem o tym nie jeden raz.

Jednym z rozwiązań jest bojkot userów którzy mają w nosie zasady forum…

Dlaczego spora część fachowców i wartościowych userów, stosujących się do zasad, zabiera głos w tematach, które kwalifikują się do kosza ??

Z jednej strony naturalna chęć pomocy… z drugiej szlag człowieka trafia…

Inteligentni zrozumią o czym mówię.

widze ze moderatorzy/administratorzy zakladaja, ze uzytkownicy beda sie trzymac zasad regulaminu i wydawaloby sie to logiczne w idealnym swiecie ale niestety nasz swiat nie jest idealny i wiadomym jest ze wielu uzytkownikow forum nawet regulaminu nie zna a czesc zna regulamin ale jakos sie nim nie przejmuje

Może i tak.