Bałagan w dziale programowanie


(B.Andy) #1

W dziale programowanie panuje ogromy bałagan. Mianowicie masa osób umieszcza tam tematy związane z HTMLem, CSSem czy JS, które powinny być w dziale webmastering, i na odwrót (choć rzadziej) w webmasteringu tematy o PHP, który jest językiem programowania.

Jak to rozwiązać? Przede wszystkim przypiąć temat o nazwie w stylu "TEN DZIAŁ NIE JEST OD HTMLa I CSSa". Poza tym jakaś kontrola moderatorów. Inaczej śmietnik będzie się powiększał


(eranet) #2

JS jest to język programowania. CSS tak samo


(Kpc21) #3

Zgoda, chociaż ze względu na jego specyfikę (język skryptowy, interpretowany przez przeglądarki internetowe - po stronie użytkownika), być może lepszym miejscem dla niego jest dział webmasterski. Ale w ten sposób można tam podciągnąć i PHP, a idąc dalej, jeśli się uprzeć, nawet Pythona…

Zresztą to zależy od sytuacji. Jeśli ktoś pyta o zastosowanie gotowego skryptu czy w ogóle CMS-a, trudno, by robił to w dziale Programowanie.

A to od kiedy?


(Drobok) #4

nie koniecznie

Dodane 03.07.2013 (Śr) 22:27

A co do samego tematu, co do html’a jest opcja raportu (przecież modzi to nie boty czytające wszystkie tematy non stop), a co do reszty, to raczej kwestia zastosowania (i tutaj powinno się indywidualnie wybierać dział dla konkretnego tematu.