Balagan z fsb

DZIEKUJE ZA WSZYSTKIE POSTY NA MOJE POPRZEDNIE PYTANIE.

TERAZ CHCIALBYM PROSIC O WYJASNIENIE JEDNEJ KWESTII,

MIANOWICIE MAM ATHLONA XP 1800+ NA DZIEN DOBRY PODNIOSLEM MNOZNIK Z 11.5 DO 12.5 NASTEPNIE ZACZALEM PODNOSIC CZEST. MAGISTRALI I ZE 133 PODNIOSLEM DO 152 I WSZYSTKO DZIALA ALE WYCZYTALEM ZE TAKIE ZABAWY Z FSB MAJA ZLY WPLYW NA TRANSFER DANYCZ DO AGP I PCI. I TO JESZCZE ROZUMIEM,ALE CO SIE STANIE JEZELI TERAZ KUPIE ATHLONA XP 2800+(DAJ BOZE!)I ON PRACUJE Z MAGISTRALA 166 I TAKA WARTOSC FSB TRZEBA NASTAWIC TO CO SIE WTEDY STANIE Z PCI I AGP, WYLECA W POWIETRZE?! :smiley: PROSILBYM O JAKIES WYJASNIENIA BO NIC Z TEGO NIE ROZUMIEM (MB MSI KT-4V)

Myślę, że jak nie masz wiedzy, to powinieneś ostrożniej podchodzić do “rasowania” swojego kompa. Chyba, że spokojnie możesz ryzykować bo stać Cię na nowego. Informacji na temat takich obliczeń o jakie Ci chodzi jest trochę w Sieci, były też takie tematy poruszane w czasopisamch komputerowych i zawsze z klauzulą, że użytkownik bieże na siebie całą odpowiedzialność za ewentualne szkody wynikające z podręcania sprzętu. W opisie Towjej płyty powinno być napisane jakiej prędkości procesory płyta jest w stanie obsłużyć. Teraz masz Athlona 1,8 GHz, podniosłeś mnożnik i co uzuskałeś? Zrobiłeś Athlona np. 2 GHz? Jeżeli Towja płyta obsługuje magistralę 166 MHz, to Athlon 2,8 GHz będzie pracował prawidłowo bez podkręcania. Myślę, że najpierw powinieneś poszukać różnych informacji na ten temat, poczytać wszystkie za i przeciw takiego działania, i przede wszystkim zastanowić się czy to Ci się opłaca. Przy takich procesorach jak Twój wątpię by Ci się opłacało, ale jest to moje zdanie. Uważam, że zdrowego rozsądku nic nie zastąpi.

Pozdrawiam

Golden Finger

Przepraszam, iz wciskam sie w temat (ale wiecie - zostaly mi trzy posty do setki i musze ta setke osianac dzisiejszej nocy) ale tak na powaznie, zawsze sie zastanawiam po co ktos podkeca w miare szybki procesor, co mozna tym zyskac, oprocz zwiekszenia jego temperatury? Jaka aplikacja tego potrzebuje? Generalnie, najlepiej podkrecaja sie procesory z poczatku serii, i jest to tak jak z sygnalem telewizyjnym w bloku kilkupietrowym, w sumie wszyscy maja taki sam obraz, ale tylko dlatego, iz tym na gorze oslabia sie sygnal, a tym na dole wzmacnia. Co do tematu, KLC, najlepiej poszukaj informacji o podkrecaniu na stronach zajmujacych sie tymi zagadnieniami: czyli, np: http://www.tweak.pl/ , http://www.overclockers.pl , http://www.pc-tuning.pl itp.

To jest najlepsza rada :wink: - to jest forum o oprogramowaniu, więc trudno tutaj liczyć na odpowiedź osób biegłych w temacie. Osobiście moje zdanie na ten temat jest takie jak Golden Fingera.

Jeśli mogę coś dodać - to przy takim jak ty masz,

procesorze zapewne wydusisz trochę z niego- a możesz

zdestabilizować system, - czy to ma sens ?

Wydajność całego systemu nie zależy przecież

tylko od procesora.