Bałagan z Javą na komputerze

Witam wszystkich.

Problem jest taki, mam problem z Javą JRE. Szczerze mówiąc, nie wiem jak opisać problem, to wszystko wzajemnie się zazębia. Może zacznę od tego, co chcę: Chcę mieć JDK i JRE zainstalowane w ver. 64-bit. Z JDK nie było problemów - śmiga. Z JRE już tak prosto nie jest. Już wcześniej próbowałem do tego podchodzić, prawdopodobnie coś nie wyszło. Teraz mam w “Programach i Funkcjach” “Java 6 Update 22 (64-bit)”, który naturalnie nic nie robi. Przy próbie usunięcia (odinstalowania) wyrzuca mi błąd:

przechwytywanieor.th.png

Ten sam błąd pojawia się, gdy ściągnę nową instalkę i spróbuję zainstalować jeszcze raz.

Ponieważ potrzebowałem Javy do odpalenia paru rzeczy, zainstalowałem ver. 32bit. Działa bez najmniejszego problemu. Irytujące jest to, że np. w Panelu Sterowania ikona Javy jest pusta (biała kartka) a po kliknięciu wyrzuca mi błąd “nie można odnaleźć aplikacji”.

Myślę, że najrozsądniejsze będzie wywalenie wszystkiego w kosmos i zainstalowanie na czystko. Więc pytanie: jak usunąć tę zepsutą Javę?

(Używam Windowsa Pro 64bit)

Zassij Windows Installera z Windows Update.

O ile masz legalny system…

Skorzystaj z: http://majorgeeks.com/JavaRA_d5982.html Warto też po tej operacji usunąć “ręcznie” folder “Java” z C\Program Files (o ile jeszcze tam będzie) i zrestartować komputer. Powinno być czysto.

tu masz filmik jak usnąć twój error

Ostatni filmik bardzo pomógł. Dziękuję.

W skrócie: Należy ściągnąć “Windows Installer Clean Up”, zaznaczyć wszystkie pliki Javy JRE i usunąć. Wszystko ładnie potem się instaluje.