Baldur's Gate - problem z grafiką?

(Yamaha503) #1

Witam.

Dziś nudząc się postanowiłem sobie zainstalował Baldur's Gate.

No i mam problem. Tak wygląda wszystko dobrze bez ekwipunku.

Lecz gdy założę to robi się coś takiego:

(te czarne kwadraty na postaci)

Myślę, że mi pomożecie :stuck_out_tongue:

PS. Konfig kompa w podpisie, w innych grach nie mam żadnych artefaktów etc.

EDIT:

W Baldur's Gate 2 takie coś:

Już nie wiem co mam robić :confused:

Gry oryginalne w 100% (eXtra Klasyka GOLD DVD)

(Revolver0) #2

Zainstalowałeś na zbyt nowym kompie, spróbuj może znaleść jakiegoś patcha lub uruchom z trybem zgodności win 98, 2000 itp. zmień rozdzielczość to też może pomóc

(Garfield) #3

:expressionless:

myślę, że to błąd gry, bug... zainstaluj patcha jak radzi Revolver0

czy tak się zawsze dzieje czy to jednorazowy przypadek ?

(Yamaha503) #4

W innych grach mi się nic nie dzieje. W tą grę ostatnio grałem na mojej 7600GS i wszystko było ok. No a na 9600GT sami widzicie :confused:

(Yamaha503) #5

Już właśnie szukam. Zainstaluje i dam znać co i jak :slight_smile:

EDIT:

Kicha dalej to samo i dodatkowo jakieś błędy. Patch z oficjalnej strony BioWare. Dobra, dam sobie siana z tą grą :confused: Ehh szkoda bo klimat fajny

Pozdro

(boger) #6

znalezione tu

moj planescape dziala na tym tylko problem z kursorem jest, ale da sie grac

Pharah sprawdz jeszcze tu post nr 87, 99, 100

podsumowanie tu (sry za tyle linkow... :smiley: )

(Zhon) #7

mialem podobny problem...w kazdym razie jesli ktos sie natyka i potyka o ten problem u mnie wystarczylo zupgrejdowac stery od grafiki. Pzdr.

(Fanboj O) #8

Ustaw setingi na takie, żeby nie używały sprzętowego 3D (w BG2). Jak masz opcję "Programowego lustrzanego kopiowania itp. w ustawieniach gry?

Zgodności nic nie zmienią. Jaki masz system operacyjny? Bo jeśli Vistę, lub nowszy, to proponuję: http://www.dobreprogramy.pl/DirectX,Pro ... 12667.html

Nie wiem, czy cię to pocieszy, ale u mnie np. BG2 fikołka robiło (180 stopni), ale wystarczyło w sterowniku wyłączyć opcję dostępu do obracania ekranu. I tu finalna porada: pogrzeb w panelu sterownika grafiki. Czasem drobna zmiana opcji wystarczy.

(Kłębek drutu) #9

@Fanboj O

A jaką masz grafikę? Na innym forum też czytałem poradę by "wyłączyć w panelu sterownika opcję obracania ekranu" na Intel GMA x4500. Mam taką właśnie kartę i ten sam problem, po włączeniu akceleracji ekran obraca się do góry nogami.

(RyleC) #10

zaktualizuj sterowniki, ja taki problem miałem bez openGL, po instalce wszystko działało

(Kłębek drutu) #11

Sterowniki mam najnowsze (14.42.8.5303 dla XP), chyba raczej jakichś starszych powinienem szukać. Jeżeli okazałoby się, że komuś na laptopie z kartą GMA x4500 działa akceleracja 3D w Baldurze, to byłaby cenna informacja.