Ban IP, gra przeglądarkowa (miceforce)

Bardzo dziękuje, naprawdę twoje odpowiedzi sa pomocne, czyli skoro nie jest to ban IP ( skoro pisze) BAN NA 0gidz powód: BAN IP. Na laptopie grałam cały dzień i to tm zostałam zbanowana. Skoro nie IP to co to jest ( wspomnę ze pewna osoba zgłosiła mi konto… i js rozumiem to tak ze ban IP to czyli serwer zbanowal mój laptop i telefon nie ma nic do rzeczy. Czy sieć generuje swój adres IP czy sam"suchy" laptop bez sieci tez jakiś swój ma?

Być może licznik nie ma minut i sekund, np. jak blokują kogoś banem na amen to jest tam wpisne że ban kończy się za jakieś 20 milionów godzin (= 228,3 lat).

Hej,

Najprościej rzecz ujmując, gdy korzystasz z łącza w telefonie, dla serwerów gry i dla innych urządzeń w sieci globalnej i telefon, i laptop widoczne są pod tym samym adresem IP. Zawdzięczamy to technologii NAT - https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Network_Address_Translation.

Niektóre gry mogą być zabezpieczane identyfikatorem sprzętu i wtedy ban może być w 100% skuteczny i nie do obejścia. Zresztą czy w grze instalowałaś jakiś klientów do przeglądarki albo dodatki z gry?

Pozdrawiam,
Dimatheus

Transformice nie ma dodatków, prosta gierka multi na Flashu oparta.


Zobacz czy stary lub nowy klient przepuści:

Projektor do uruchamiania poza przeglądarką:

A na Androidzie nie uruchamiaj, ciężko się steruje i szaman nie może budować.

chodzi mi o inny serwer MICEFORCE. A więc bardzo dziwna sprawa. Polaczylam laptop z inna siecia livebox od rodziny i normalnie serwer dziala, a z mojego neta nie chodzi, dziwne że na telefonie dziala (chodzi o ten internet) udostepniam na lap, nie pojdzie, ale na tel pojdzie.

To co piszesz transformice, ale banowanie raczej takie samo jeśli chodzi ci o grę od Atelier801. Pomyliłem fortoresse od Atelier801, grasz w podróbkę.

A jak grasz w podróbkę z 10000 sera i 50000 truskawek, levelem 200 na start to nie wiem czy sens w to grać, często zacofana kradziona kopia gry bez aktualizacji starych bugów.

Jest sens w to grac ponieważ są aktualizacje, halloweenowa ostatnio była. A poza tym mam swoje osobiste powody dla których w gram akurat w tę wersje a nie inna. Akurat mi odblokowalo ale jak polaczylam sie z liveboxa, ktos wie co to mzoe byc?

W normalnym też do 1 grudnia event hallowenowy…
Pewnie skopiowali pomysł na jesienne nagrody do siebie.

Akurat mi odblokowalo ale jak polaczylam sie z liveboxa, ktos wie co to mzoe byc?

Może uzyskałaś inne IP i cię wpuściło, może gra ma dziwnie liczony identyfikator sprzętu i IP powoduje jego zmianę, może to 0 godzin w końcu minęło.

A ja odpowiem trochę inaczej: jeśli dostałaś bana, to znaczy, że właściciel gry nie życzy sobie gościć twojej osoby na swoim serwerze. Uszanuj to i znajdź inną grę, w której zachowasz się zgodnie z regulaminem i netykietą.

2 polubienia

Hej,

Dokładnie, na to wychodzi. Skoro tak, to komputer na tym łączu jest spalony we wskazanej grze.

Pozdrawiam,
Dimatheus