Ban na Facebooka

Witam,

To chyba nie jest dobry dział, ale chyba najodpowiedniejszy. Jeśli nie, to proszę o przeniesieni.

Nie dawno założyłem sobie na Facebooku konto do komentarzy na stronach internetowych np. kwejk. Nie chciałem podawać prawdziwych danych, więc wpisałem Olo Lotek. Kiedyś mój kolega przejęzyczył się mówiąc Olek i tak już zostało. Na koncie nie miałem dodanych żadnych znajomych, ani zdjęcia profilowego - zamiast tego wstawiłem Avatara.

Kilka dni temu chciałem pobawić się integracją logowania z FB i w tym celu zalogowałem się na Facebook Devleopers. Podczas logowania FB wymusił na mnie podanie nr tel. kom., co też uczyniłem, następnie napisał że nie jestem prawdziwą osobą i albo wyślę im skan dowodu albo dostaję bana. Niestety nie dysponowałem dowodem na Olo Lotek, ani w ogóle żadnym dowodem, bo jestem jeszcze niepełnoletni. Musiałem więc wybrać tą 2. opcje.

Dostałem bana na 20 dni. Zmieniłem dane na prawdziwe, dodałem kilku znajomych i spróbowałem ponownie. Pisało że ta opcja jest dla mnie nie dostępna. Wyświetliła się możliwość zgłoszenia sugestii i przeczytania regulaminu.

Teraz gdy próbuję dodać znajomych, napisać coś na tablicy, albo dać lajka, wyświetla się komunikat o jakimś błędzie, albo info że mam bana.

Czytałem że jeśli będę ponawiał czynność za którą dostałem bana, może on być przedłużony, nawet w nie skończoność.

Rejestrując konto nie wiedziałem że muszą podać prawdziwe dane. Tak, nie przeczytałem regulaminu i zasugerowałem się takimi profilami jak Wiedza Bezużyteczna, albo Straszne Historie.

-Co teraz mogę zrobić?

-Czy do Facebooka jest w ogóle jakiś kontakt? Szukam od kilku dni i jedyne co znalazłem to forum (nie mogę nic na nim napisać z powodu bana) i formularz od sugestii - już pisałem, bez rezultatu.

-Czy ten ban przez ponowną próbę rejestracji aplikacji mógł zostać mi wydłużony?

-Jak to się mogło stać? Chyba mam prawo nie mieć znajomych :smiley: i zdjęcia profilowego. Ich system wykrywa to po imieniu i nazwisku? Ktoś mógł mnie podkablować?