Bandicam - nagrywanie dwóch, osobnych ścieżek audio

Witam.Znów mam problem.Mianowicie na internecie jest sporo jego rozwiązań ale tylko pod Windowsa 7 a ja posiadam Windows XP.Mianowicie chodzi o to aby Bandicam nagrywał osobno dźwięk z gry oraz z mikrofonu.Natomiast co nie robiłem on nagrywa albo tylko z mikrofonu albo razem z gry i z mikrofonu.Nie mogę ustawić w XP tej opcji by na 2 ścieżkach były osobne rzeczy.Ustawia mi się że na jednej jest sam Mikrofon a na drugiej jest Mikrofon + Dźwięk z gry.

Proszę o pomoc.Czytałem że to gdzieś w tych opcjach : http://scr.hu/14j4/bajin . Ale ustawiałem już każdą kombinacje i nic.Czy brakuję mi jakiś sterowników ? O co w tym chodzi?.

Pozdrawiam, Stasio

To nie jest sprawa dla bandicam tylko dla rejestratora dźwięku. Zasada jest taka że aby zapisywać 2 różne ścieżki audio,to muszą być 2 karty dźwiękowe.Ta druga może być wirtualna-programy do nagrywania dźwięku często sobie taką tworzą. Możesz także kupić zewnętrzną kartę(np na USB) i z niej będziesz nagrywać np mikrofon a z tej wbudowanej w kompuetr mix stereo.Nie spotkałem programu który by jednocześnie nagrywał 2 ścieżki audio z różnych źródeł,no oprócz np skype recorder,ale on jest dedykowany. Dlatego trzeba załączyć jednocześnie 2 rejestratory (takie same lub różne)dźwięku,ustawić na 2 różne karty i nagrywać. Potem sobie zsynchronizujesz ścieżki w programie do edycji wideo.

Albo np w bandicam nagrasz tylko jedną ścieżkę audio+video ,a w programie audio 2 ścieżkę i potem je zmiksujesz w edytorze video

Wystarczy posłużyć się ustawieniami miksera - balans.Jedno źródło na lewym kanale a drugie na prawym.Każda karta audio obsługuje dwa kanały(stereo).

Bardzo ciekawy pomysł pod warunkiem że podkład muzyczny jest w mono.Potem taką ścieżkę można rozdzielić na 2 oddzielne np w audacity czy innym edytorze audio

Dzięki za dużą dawkę informacji.Teraz bym jeszcze prosił jak by ktoś mógł opisać mi sposób który napisał @jasieczek .Krok po kroku.Jestem troche zielony w tych kwestiach więc proszę żeby ktoś mi to opisał pod Windows XP

Dodane 13.09.2013 (Pt) 13:34

@Refresh.Pomoże ktoś?

Jak chcesz to może to ci w jakimś stopniu pomoże