Bank wymaga IE11 do zmiany hasła

Ale nie ruszy jak sprawdzają wsparcie np. CSS/JS lub pluginu ActiveX (zabawa w Koreę Południową - niby tam na porządku dziennym było używanie IE, kliku aplikacji weryfikujących czystość Windows i ActiveX).

Czy jest Ci znane, że MS dał jakiś komunikat o końcu wsparcia IE11?

Mam na razie tylko na stronie Dell do programów przejętych/posiadanych przez MS:

https://www.dell.com/support/kbdoc/pl-pl/000181815/microsoft-support-end-dates-for-legacy-browsers-including-internet-explorer-11-ie11-and-edge-browser#Shortcut_1

30 listopad 2020 - Teams

17 sierpnia 2021 - Office 365

Trzeba by sprawdzić czy będzie data dla “whole www pages” / “for Windows 10”.

Pewnie powinno wystarczyć wycięcie IE11 z uruchamiania w Windows 10 np. 22H1 jak takie zajdzie (bank raczej nie zapewni po 2 latach licencji do używania dłużej np. 21H1/H2 lub licencji Enterprise a własna aplikacja bez multi-platformowości to “samobójstwo” (jak kiedyś banki używające Java “web applet” - niby są takie do teraz)).

Sprawa jest prosta. Moduł / strona do zmiany hasła pewnie był zrobiony 15 lat temu pod IE i na innych przeglądarkach się z jakiegoś powodu wywala.

Aż jestem ciekaw co to za bank?

ten z Javą jako “applet webowy” to: Uruchamianie aplikacji Java (pliki *.jnlp) na Ubuntu

ckepno.sblkepno.pl/homenet-webapp “korpo” z ludowego “PRL”? Ale Javy używa prawie każde eCorpo z banków spółdzielczych “BPS”.

Ale niby Java 8 na Windows wciąż ma Update to niby da się logować ale niby 9 i nowsze to coraz gorzej ze wsparciem “web appletu” lub zamiennik Open Source tego nie otwiera.

Niby citibank ma też jakieś zacofanie w czymś ale nie on jeden, niby Pekao S.A. się już 2 rok przełącza na nowszy system i w starym utknął niby makler i lista IP logowań.

Mnie się nic nie wywala, ale mam komunikat, że do zmiany hasła potrzebne są klucze do podpisu i nic o przeglądarce. Przypuszczam jedynie, że system bankowy sprawdza rodzaj przeglądarki, a jak stwierdza, że nie jest to IE11, to blokuje dalszą procedurę.

Czyli taki przedpotopowy “yubikey” / 2FA / Potwierdzenie jakoś spoza systemu, że nie hacker blokuje opcje “cofnij ten przelew przed sesją elikisr (bo złodziejowi było szkoda 5 zł na przelew błyskawiczny)”.

@anon79808163

Najpierw zadzwoń na infolinię i zapytaj {nad,prze,uber}fachowców do tego powołanych co możesz z tym zrobić (obyś się nie odbił od spychologii):
https://www.knf.gov.pl/o_nas/urzad_komisji/dane_teleadresowe .

Zapoznaj się z wymaganiami technicznymi dla bankowości internetowej tego cudownego banku, żebyś wiedział czym im wytrzeć ryja. Kombinacje z user agent, wersjami na sterydach, portable, XP, Windows z XIX wieku a’la […] też odradzam, ponieważ będzie jeśli coś pójdzie nie tak - będzie ewentualna, domniemana, twoja wina, twoja wina, twoja bardzo wielka wina :stuck_out_tongue_winking_eye:

Ja bym w takim banku nawet 10 zł nie trzymał, ale w końcu do odważnych świat należy :stuck_out_tongue:

:thinking: a to nie jest czasem …
AUTOCENZURA

Pekao i pekaobiznes24 korzysta z tego samego PeoPAy pod systemu nowego więc te nie może być ten bank. Nawet stare pekaobiznes24 z 4 lata temu pamietam, ze nie wymagało udziwnień jak IE11. Działało na Firefox, Chome itp.

OK, tylko zastanowiło mnie to: “…potrzebne są klucze do podpisu i nic o przeglądarce.”

I tak sobie pomyślałem, czy czasem nie chodzi o “Komponent podpisu elektronicznego”
AUTOCENZURA
Ale,… mogę się mylić, ponieważ bez nazwy banku będzie to wróżenie z fusów.

Nie.

To było bardzo dawno temu. Pekao już dawno przeszło na SMSy, a już z 5 lat temu można było potwierdzać przez PeoPay prywatnie i w firmach :slight_smile:

Ten komunikat wygląda tak:
Komunikat

Bank twierdzi, że takie klucze mam, ale bez IE11 nic online nie zrobię.
Zamazałem fragment, który mógłby wskazać, o który bank chodzi, bo przecież mnie nie chodzi o publiczną krucjatę przeciw bankowi na Forum, tylko o przedyskutowanie kwestii IT.

Nie widzę w tym komunikatu czy logo Pekao? Więc skąd twierdzisz, ze to ten bank uparcie?

Nie wymieniałem nazwy banku w żadnym momencie dyskusji. Zauważ kto zaczął wymieniać jakiekolwiek nazwy banków, ale to nie byłem ja.

Ja zaczął … i ja skończę :wink::wink:
Usunąłem kontrowersyjną zawartość, aż w dwóch wpisach - AUTOCENZURA

“Wciąż wiele urzędów, banków i korporacji - niestety - nie aktualizuje swoich systemów internetowych . Witryny sieciowe, systemy logowania, czy wykonywania pewnych operacji oparte są o przestarzałe technologie , które już dawno zostały wyparte przez bardziej nowoczesne rozwiązania, obsługiwane przez bardziej zaawansowane przeglądarki. Internet Explorer bez problemu obsługuje te przestarzałe modele , więc część użytkowników internetu jest zwyczajnie na niego skazana i musi go stosować w codziennej pracy.”
Dopóki Instytucja nie przebuduje całkowicie swoich stron internetowych to do do pełnej ich obsługi wciaz będzie wymagany IE.
To tak tytułem blebleble.
Nie korzystam z Edge ale mozna by spróbować go wykorzystać.
Ponoć może działać niczym IE.
Nie sprawdzałem. Ale cóz szkodzi o ile masz Win 10 lub Edge jest na linuxy i tez ma te funkcję jak poniżej.

P.S. Zwróć uwage na rozwijalne menu. Są tam trzy pozycje