Bankowość elektroniczna, proszę o pomoc w kwestii bezpieczeństwa

Witam was.

 

Potrzebuję rady na temat bankowości. Chciałbym aby moje logowania były w pełni bezpieczne i aby nikt mi niczego nie ukradł. Teraz, używam Secure Aplus i Zonealarm firewall. Czy to wystarczy? czy może polecicie mi jakieś programy, dzięki którym mogę bezpiecznie logować się do konta bankowego.

 

Pozdrawiam.

Witam , zainstalował bym sobie https://www.gdata.pl/antywirus-dla-domu-i-malej-firmy,g-data-bankguard lepiej dmuchać na zimne …

Dziękuję za propozycje. Cena również przystępna. Rozważę, czy można liczyć na jeszcze jakieś alternatywy? Oprócz zachowania zdrowego rozsądku w internecie  :P

Jeśli keyloger jest nowy to av ci nic nie da, ile byś na niego nie wydał. Tak samo w wypadku dziur w systemie Analogicznie w wypadku zainstalowania syfu przez użyszkodnika czy też wejście na stronę wyłudzającą dane (wliczając to podmianę DNS na routerze). Jak idiota robi przelew to jak byś się nie namęczył to i tak go przed każdą możliwą opcją utraty danych nie ochronisz.

Jeśli zależy.Ci na zadbaniu o bezpieczeństwo twoich danych logowania, to… korzystaj z niej używając linuxa, ale absolutnie nie takiego co go sprzedają pod postacią androida. Na ten system jest dużo mniej wirusów, a te co są ciężko złapać. Zabezpieczenia tego systemu roią swoje.

Rozumiem o co chodzi. Jak mówiłem rozsądek i zapobiegawczość przede wszystkim.

 

Mam  sceureAplus i zonealarm firewall do spóły z G Data bankguard  to chyba jest OK? Mam też zdaje się coś takiego jak “antilogger free protection” chyba od Zemana o ile pamiętam.

 

Ale czy tego zagrożenia czasem nie da się wyeliminować np. stosując klawiaturę ekranową?

Napiszę tak, jeśli nawet dojdzie do “podsłuchania” loginu i hasła to w najgorszej opcji przestępca będzie miał dostęp do Twojego stanu konta.

 

Podstawa to potwierdzanie płatności przez SMS - w sesemesie masz najczęściej:

* numer konta odbiorcy w postaci 00…4444 - gdzie 00 to suma kontrolna numeru rachunku, a 4444 to cztery ostatnie cyfry z numeru konta,

* kwotę przelewu

 

O ile to możliwe najlepiej korzystać z banków, które dodają dodatkowe elementy weryfikacji czy to Twój bank - np. obrazek bezpieczeństwa.

 

Samo korzystanie z Linuksa, macOS-a czy Windowsa nie sprawia, że Twoje konto jeset mniej czy bardziej bezpieczne - podstawowym mechanizmem bezpieczeństwa Twoich pieniędzy jest i zawsze będziesz Ty sam.

No dobrze. Dziekuje za sugestie. Byc moze na wszelki wypadek kupie rowniez program G Data BankGuard. Zastanowie sie.

 

Pozdrawiam was i dziekuje za odpowiedzi.

 

Żeby mieć w miarę skuteczną ochronę przeciwko loggerom…nie tylko tym, co przechwytują klawisze…należy mieć raczej pewność, że pracujemy na czystym, niezainfekowanym komputerze. Programy bazujące na wykrywaniu sygnaturowym nie spisują się do końca, o czym pisano wcześniej, i pozostaje tylko używać dla pewności narzędzi, które:

  • wykrywają próby przechwytywania klawiszy (a także np. ekranu czy schowka)

  • albo/i szyfrują uderzenia w klawisze czyli to, co wpisujemy podczas aktywności online  typu bankowość, poczta, komunikatory.

SpyShelter jest jest polskim programem dedykowanym do takiej ochrony, ale wymaga interakcji z użytkownikiem, wiec nie każdemu odpowiada…dobrze tu może wypaść też Sandboxie jeśli w opcjach zaznaczymy dodatkowo ograniczenie uprawnień dla aplikacji, które wykorzystujemy i które chcemy chronić.

Wspomniana darmowa Zemana…nie jest już rozwijana, ale wciąż dobrze powinna działać…to program szyfrujący sygnały z klawiatury i tym samym ukrywa/zaciemnia ich prawdziwe znaczenie.

Zamienił bym firewalle z Zonealarm firewall na PC Tools.

To już lepiej na Comodo.

Żaden program nie zapewni 100% ochrony, absolutnie najlepszym sposobem są kody jednorazowe (SMS/papierowa karta kodów) jeżeli bank to obsługuje.

Potwierdzam firewall Comodo jest bardzo fajny szczególnie przy ustawieniu “Custom Ruleset”