Bankowość internetowa: którą przeglądarkę wybrać?

Która przeglądarka bezpieczniejsza przy korzystaniu a banku online: Opera czy Firefox?

Opera ma leprze zabezpieczenia

wszystko zależy od poziomu bezpieczeństwa zainstalowanego w Twoim systemie operacyjnym ,poziomie bezpieczeństwa ustawionym w twojej przeglądarce oraz przestrzeganiem zasad logowania się do bankowości internetowej. Odpowiedź nie jest jednoznaczna, najważniejsze to przestrzegać zasad poufności hasła dostępu, loginu i kodów jednorazowych, mieć aktualny program antywirusowy z aktualną bazą sygnatur i najlepiej być za jakim firewallem, wówczas obie przeglądarki nadają się do korzystania z systemu bankowości elektronicznej

Tak? Jakie? Wydawało mi się, że na bezpieczeństwo ma kilka rzeczy wpływ. Jak już “reklamujesz” Operę, to uzasadnij. Tak to pisać można. BTW - lepsze, nie leprze.

Zresztą, jak można przeczytać (również na naszym forum), Opera na niektórych serwisach bankowych nie działa.

cezar07 , jaki bank, to po pierwsze. Niektóre wymagają IE i inne przeglądarki nie działają lub działają nieprawidłowo, zwłaszcza w sytuacji, gdy wymagana jest instalacja certyfikatu w systemie.

Coraz więcej banków - na chwilę obecną bodajże 97% (przepraszam nie mam szczegółowych danych … ) - stosuje certyfikaty bezpieczeństwa dostosowane do 3 najpopularniejszych przeglądarek (IE w wersji 6.0 lub wyższej, Firefoxa 2.0 lub wyższej i Opery 9.0 lub wyższej) , więc na chwilę obecną sytuacja że dany bank wymaga konkretnej przeglądarki internetowej odchodzi powoli do przeszłości. Ale masz rację, jeszcze niektóre banki wymagają głównie IE.

Pozdrawiam :slight_smile:

Co do zabezpieczeń, to najważniejszą sprawą jest zabezpieczenie samego systemu operacyjnego, bezpieczeństwo przeglądarki jest też ważne, ale ma znaczenie drugoplanowe …

Nie do końca - patrz Polbank :wink: No i trzeba wsiąść jeszcze pod uwagę system operacyjny. W sytuacji, gdy musisz IE i Windowsa, to użytkownik Linuksa ma problem :smiley:

Zresztą, to już takie rozmowy otowate.

Kolega cezar07 , mimo, że nie określił dokładnie o jaki chodzi, to powiem ogólnie. Użyj której chcesz. Jak jedna nie zadziała, spróbuj drugą. Patrz czy połączenie ze stroną jest szyfrowane, sprawdzaj certyfikaty bezpieczeństwa, warto użyć modułu antyphishingowego w przeglądarce lub programie zabezpieczającym system. Zresztą, na stronach banku sa zazwyczaj informacje na temat zasad bezpieczeństwa. Poczytaj.

Obie są dobrze zabezpieczone, byle nie IE.

Trzeba przede wszystkim mieć głowę na karku… Wiele zależy również od samego banku, co niektóre wymagają określonej przeglądarki.

Ze swojej strony dodam, że korzystam z tej formy bankowości od początku jej powstania (Inteligo) i jak dotąd nie miałem żadnych problemów. Inna sprawa, że świadomie nie używałem IE w systemie Windows, a od kilku lat korzystam wyłącznie z linuksa.