Banner reklamowy, proszę o pomoc

Witam ponownie.

Na początku chciałem zaznaczyć że jestem bardzo niedoświadczonym “webmasterem”. Stworzyłem kilka dni temu stronę internetową, lecz chciałem zacząć ją promować, by inni ludzie dowiedzieli się o treściach zawartych na stronie. Stworzyłem w programie ulead gif animator 5 banner. Cała animacja odbywa się bardzo dobrze i tu jest moje pytanie a raczej pytania:

  • Plik zapisałem w formacie swf. I otwiera on mi się np w programach do odtwarzania filmów (KMPlayer).Jak do tego bannera (tej animacji) mam dodać hiperłącze?, wiadomo o co chodzi, że kto kliknie - tego przenosi go na stronę.

  • Jak wygląda sprawa w przypadku gdy chciał bym umieścić tą reklamę na jakiejś stronie (płatna reklama). Muszę wysłać temu webmasterowi tylko i wyłącznie plik swf.? (zajmuje 3-4mb) czy może jeszcze dodatkowo kod html ?. Postanowiłem użyć aligator flash designer i udało mi się wyciągnąć z tego kod html, ale nie wiem czy to jest to… i nie wiem jak go edytować, gdyż mogę tylko go skopiować a jak go wrzucić w tą animację? tu już nie mam zielonego pojęcia. Przepraszam że tak chaotycznie, ale sam nie ogarniam do końca.

Zapewne pytam o banalne sprawy, no ale … od nie dawna zacząłem się zajmować html’em itd.

z góry dziękuje.

HTML - a może byś kolego zapiął tą domenę pod jakiś silnik CMS , jest tyle darmowych że głowa boli , kto dziś się babra w ze stronkami w HTML. Sorki że tak napisałem ale PHP ma potężniejsze możliwości niż dłubanie całymi nocami i wklejanie kodów . Poczytaj w sieci o darmowych platformach blogowych . Reklamy wklejasz i edytujesz w sekundzie. Podaj adres swojej strony i ten baner to coś może Tobie pomogę.