Bardzo cichy dzwięk

Po instlacji sterowników dołączonej do płyty głównej i ustawieniu na full i tak dzwięk jest bardzo cichy, w filmach nic kompletnie nie słychać. Na słuchawkach nie sprawdzałem, a głośniki nie mają regulacji głośności. Dodam, że na starym komputerze grały dosyć dobrze.

na początek podaj producenta układu dźwiękowego , czy używasz 2 głośników czy więcej ?

2 Głośniki logitech + subwoofer. Producent to Realtec.

Dodane 10.05.2012 (Cz) 21:57

Pomoże ktoś? w grach czy filmach ledwo co słychać dialogi.

Jesli suwaki masz na max-a pustawiane w: systemowym urządzeniach audio, sterowniku i odtwarzaczach a połączenia jack sprawdzone czy dobrze wsadzone. To pozostaje Ci szukać nowszych sterów dźwięku od tych co masz na stronie producenta płyty głównej jeśli z integrowana czy też na stronie producenta dźwiękówki. Ja miałem co do ostatniego że nowszy sterownik niby w końcu na stronie producenta dźwiękówki a po przeskanowaniu programami do szukania sterowników np: drever easy czy device doctor okazało się że są nowsze. Tak że możesz popróbować na nowszych sterownikach dźwięku do posiadanego systemu chyba do 7 jak w tym dziale umieszczony problem i w google wpisując ten przypadek nie jest odosobniony że jest cichy dźwięk na 7 w porównaniu do XP. Chyba żeby jakieś aktualizacje do 7 pomogły jeszcze. I nowsze stery do płyty głównej od chipsetu zaczynająć jeśli są.

Ahh, zapomniałem o temacie. Przepraszam. Niestety mam najnowsze sterowniki realteca i to samo. Jeżeli chodzi o WMP to muzykę słychać, ale jednak jest to cicho dosyć, do tego w ogólę subwoofer nie działa pod żadnym gniazdem dziwne. Znowu głośniki działają też pod innym wejściem niż powinny. Zmieniałem głośniki to grały gorzej niż obecne, ledwo co dało się pogłośnić fizycznie przez pokrętęłko a tak ledwo grały.

  1. Dlaczego głos na głośniki idzie z innego wejścia niż powinien? u mnie idzie z wejścia jasnozielonego OUT z innego nic. Subwoofer powinien z pomarańczowego a nie reaguje z żadnego.

2 Co pomoże na ten cichy dzwięk? W sumie dziś stawiam wind xp home edition na Virtualu, i sprawdzę wtedy Dzwięk jeszcze.

Dodane 19.05.2012 (So) 12:19

Niestety na virtualu to samo. Nie spodziewalem się jakiś zmian ze względu że writualna maszyna bierze sterowniki z hosta.