Bardzo cichy mikrofon i szumy

Twoja karta w płycie (Realtek) jest raczej w pełni sprawna. Ja mam kiepskie wspomnienia z mikrofonami ze złączem jack podpinanyimi bezpośrednio do płyty. Jedne działają a inne zachowują się jak niedopasowane. Albo właśnie za cicho, albo coś buczy itp.

Takiej karty USB osobno raczej nie kupisz, bo to zestaw z mikrofonem. Możesz też oddać mikrofon do sklepu w którym kupiłeś i niech go sprawdzą (jak wyczerpiesz wszystkie opcje konfigruacji, tzn mikrofon domyślny, nie wyciszony itp)

Nie przesadzaj - takich kart dźwiękowych pod USB jest zatrzęsienie od 20 do 300 zł.
Ta nie jest zapewne jakąś super, ale jestem przekonany, że na pewno jest sprawna.
https://www.morele.net/kategoria/karty-dzwiekowe-11/,0,7187O783573/1/

No to w takim razie jak i gdzie ma to ustawić? Nie jestem aż tak obeznany i takie “musisz sobie ustawić” nic mi nie pomaga

Chodzi mi o tą kartę z zestawu. Tam wejście mikrofonowe jest dopasowane do rezystancji tego konkretnego mikrofonu. Kupienie karty dźwiękowej na USB nie różni się niczym od wpięcia mikrofonu do karty dźwiękowej komputera. Swoją drogą, mam taką za 20zł. Karta na płycie w prówonaniu z nią to torpeda.

Jednym słowem może się udać ale nie musi. To ma działać z dostarczoną USB przez producenta. Jak nie działa, to sprzedawca ma wymienić.

Po pierwsze to nie wskazał, czy wybiera wejście karty USB w aplikacji w jakiej z niej korzysta.
Każda aplikacja na kompie ma ustawienie, z jakiego wejścia ma korzystać.
Sam to zaznaczyłeś w aplikacji, zawsze jest domyśla, ale trzeba zmienić, jesli dołączamy zewnętrzną.

Tak to fakt, system może ustawić domyślny mikrofon jeden a aplikacja zupełnie inny. Sam wskaźnik głośności nagrywania w Windows mu się nie wychyla, z tego co rozumiem @Asnalath sprawdź na komputerze i na laptopie czy masz tą kartę domyślną, czy nie jest wyciszona, wskaźnik dźwięku coś rejestruje.

obraz
Jeżeli na obu komputerach zero to ja bym szedł z reklamacją.

Akurat wysyłałem zdjęcie, w którym pokazuje, że używam tej karty, ale wysyłam jeszcze raz


Problem występuję nawet jak używam nasłuchiwania urządzenia, więc fakt czy jest to domyślne urządzenie czy nie raczej nie powinno dużo zmieniać.
Jest również opcja “Niestandardowy” i da się tam odkliknąć “AGC”, ale nie zauważyłem, żeby to cokolwiek robiło. Właśnie Windows zachowuje się jakby w ogóle tego mikrofonu nie było…

A więc wskaźnik “Przetestuj mikrofon” nie wychyla się jak na moim zrzucie ekranu? Wklej ten cały wątek sprzedawcy, niech przeczyta i coś zaproponuje.

edycja

Ta, chyba się poddaję, te sterowniki które podesłałeś to pierwsze jest płatnym programem…, a te starsze w ogóle nie wykrywały urządzenia. Napiszę do sprzedawcy może się uda coś uzgodnić.
Zrobiłem także aktualizacje biosu, ale wygląda na to, że nic nie dało :confused:
Tak czy tak dzięki panowie za wszelką pomoc :slight_smile:

Windows 10 po wetknięciu karty dźwiękowej do systemu powinien załadować sterownik automatycznie, a jeśli nie - to powinien pojawić się w windows update.
Po wetknięciu tej karty do systemu dostałeś na pewno komunikat o powodzeniu instalacji sterownika.
Więc instalacja zewnętrznego mija się raczej z celem, chociaż w sieci widzę taki sterownik…
Jednak w twoim systemie pokazuje się prawidłowa nazwa karty, więc system chyba ją prawidłowo czyta.
Poza tym, po włożeniu karty do portu USB, możesz sobie sprawdzić w menedżerze urządzeń, pod jaką pozycją ci się pojawia i sprawdzić we właściwościach jej sterownik i ewentualnie go zaktualizować.
Jeśli faktycznie nie możesz tak ustawić systemu, aby w ogóle ci zadziałał ten mikrofon poprzez tę kartę…to możliwe, że jednak jest walnięta…chociaż ja obstawiałbym to na samym końcu.
Sprawdź czy czasem nie masz tak jak tutaj (żółte trójkąty) co oznaczałoby błędy sterownika.
te