Bardzo częste bluescreeny

Witam, mam problem ze swoim PC.

W zeszłym tygodniu przeprowadziłem upgrade komputera z zestawu składającego się z (może mało ważne, ale być może pomocne):
Procesor: Intel i3 4160
Płyta Główna: Asus h81m-plus
Ram: 2xDDR3 Goodram
SSD: Adata Su800
Hdd: Toshiba p300
Zasilacz: SilentiumPC Vero L2 500w
Grafika: MSI GTX 1060 Gaming X 6gb

Podzespoły, które zostały zmienione (nowe) to:
Procesor: Ryzen 5 3500x
Ram: HyperX Fury 3200mhx 2x8gb
Płyta główna: Msi b450 tomahawk max.

Problem, jaki się borykam to wysyp bluescreenów, które pojawiają się niekiedy co chwila, niekiedy raz na dzień … Początkowo nie przeinstalowałem systemu przechodząc na nową podstawkę lecz po pierwszych błędach postanowiłem zainstalować Windows 10 na czysto.
Pomimo re instalacji systemu i instalacji sterowników ze strony producenta nie udało się wyeliminować blue screen’ów.

Płyta główna ma wgrany aktualny bios.

Pamięci sprawdzane początkowo na profilu XMP , potem na ustawieniach domyślnych.Zamieniane także w miejscami w gniazdach. Testowane były za pomocą memtest z Win10, jak i kilka godzin w Memtest86 z pendrive . Nie wykazało, jakiegokolwiek problemu.

Komputer działał prawidłowo jedynie w trybie awaryjnym bez obsługi sieci. Z obsługą sieci uruchamiał się tak jakby z zawieszonym eksploratorem Windows i nic nie dało się zrobić nawet po komunikacie zakończ proces.

Pod USB wpięte tylko klawiatura, mysz.

Kody błędów, jakie występowały:

BAD_OBJECT_HEADER

REFERENCE_BY_POINTER

DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL

IRQL_GT_ZERO_AT_SYSTEM_SERVICE

KERNEL SECURITY CHECK FAILURE

KMODE_EXCEPTION_NOT_HANDLED

Zawsze problem leży z plikiem ntoskrnl.exe , kilka razy także z npfs.sys.

Postanowiłem więc odłączyć dyski , zmieniłem kabel do dysku na inny, podłączyłem zastępczy dysk, który nie był nigdy w tym zestawie mianowicie Crucial Bx500 i zainstalowałem na nim system pobrany świeżo ze strony Microsoft. Pierwszy blue screen powitał mnie tuż po nadawaniu nazwy użytkownika SYSTEM SERVICE EXCEPTION . Przystąpiłem więc do instalacji kolejny raz , i znów błąd, lecz tu już po wejściu na pulpit PAGE FAULT IN NONPAGED AREA. Po wejściu w przeglądarkę wita kolejny APC INDEKS MISMATCH , a potem KERNEL AUTO BOOST INVALID LOCK RELEASE.

Komputer służył mi od ponad roku na starej konfiguracji, bez jakiegokolwiek błędu czy problemu.

Sterowniki do karty graficznej z wersji 457.09 przywróciłem także do wersji 432.00 , to także nie pomogło.

Dodaje także plik z BlueScreenView oraz raporty z memtest.



BlueScreenView.txt (14,7 KB)

Twój problem to prawdopodobnie plik afd.sys (10 linijka w twoim pliku 1.txt) - potrzebny do obsługi sieci. Może się gryźć z niektórymi antywirusami - zwłaszcza Avastem - wyłącz go. Podobne tematy już były.

Antywirus z jakiego korzystam to ESET Internet Security . Ale także na czystym systemie występują błędy
bez antywirusa. Próbowałem także usunąć wszystkie sterowniki z menedżera urządzeń , i podłączyć kartę wifi na usb żeby wyeliminować błąd zintegrowanej karty sieciowej , ale przez wifi też komputer sypie bluescreenami.

Odłącz SSD Adata i postaw system na HDD.

Instalowałem już system na dysku Crucial BX500 (odłączone inne dyski) , który nigdy nie był w tym zestawie właśnie w celu sprawdzenia czy błędu nie robi dysk adata , lecz to też nie pomogło i na dysku Crucial dzieje się to samo co na Adata (oczywiście z odpiętym HDD).
Wżywałem także kabli do dysków wprost z pudełka od płyty jak i starych które używałem przed modernizacją.

Wygląda na awarie sprzętu. Linux na pendrive i w trybie live. Pokatuj na przeglądarce jakieś basemark, itd. Jak się wywali to zapewne płyta lub procesor. Sam niedawno odsyłałem jedna nową płytę do serwisu.
Ewentualnie zasilacz.

Zainstalowałem Ubuntu na osobnym dysku (dołączając pozostałe ) , po kilku godzinach testu w Basemark web 3.0 , oraz SilverBench - Extreme test . Komputer nadal działa bez błędów.
Testowałem go także pod Windowsem w programie OCCT przez godzinę i nie wystąpiły błędy. Lecz podczas normalnego użytkowania nadal się pojawiają…

Kolejne błędy które wystąpiły.02.11.2020.txt (9,1 KB)

Korzystałem dziś intensywniej z komputera (przeglądanie internetu , youtube , gra w Horizon Zero Down ) i od 6 godzin był spokój z błędami, aż tu nagle podczas oglądania YouTube przy próbie zamknięcia pełnego ekranu komputer się zawiesił , myszka zaczęła lagować , a z głośników przy każdej próbie poruszenia nią wydobywał się dźwięk bip bip bip … pomogło tylko zrestartowanie guzikiem.
Ma to jakiś związek z występującymi dotychczas błędami czy to jakiś losowy wybryk ?

Jak możesz, to sprawdź na innym, mocniejszym zasilaczu.

Co do błędów w Podglądzie zdarzeń występują zdarzenia krytyczne w momencie bluescreenów, źródło Kernel-Power id.41 kategoria 63.

A jeśli chodzi o wymianę zasilacza to ten bedzie dobry do tego zestawu i da możliwość na późniejszą rozbudowę ?
I czy brac 600w czy 700w ?

Zasilacz wymieniłem na nowy Vero M3 600w , niestety nic to nie pomogło… :confused:
Reklamować płytę i procesor , czy także ram ( gdyż był on kupowany w innym sklepie niż reszta) ?

Temat można uznać za zamknięty. Zgłosiłem na gwarancję płytę i procesor. W płycie głównej wykryto wadę fabryczną i zwrócili pieniądze. Zamówiłem nową i czekam aż odeślą procesor.
Dzięki za próbę pomocy :wink: