Bardzo długie łączenie z Neostradą TP - Windows Vista

Witam,

Jak wcześniej pracowałem pod XP-kiem na poprzednim kompie to system ładnie, szybko łączył się z neostradą, no problem. Teraz przesiadłem się na Vistę (z SP1) jak kliknę na ‘połącz’ to najpierw szybkie weryfikowanie użytkownika i hasła a następnie dłuuuuugie rejestrowanie komputera w sieci i to właśnie trwa 40 sec i dopiero w sumie po ok 43 sec jestem podłączony. To chyba nie jest normalne? Wy też tak macie? Dodam, że nie korzystam z aplikacji neostradowej ani żadnej innej do łączenia się, mam modem SpeedTouch 330, ze strony TP ( http://www.tp.pl/prt/pl/klienci_ind/obs … /neo_pobr/ ). Mam C2D 2.5Ghz, 2GB ram, 9600gt.

Z góry THX

Pozdro :frowning:

w zasadzie jest normalne, dlatego postaw na jakiś router

Kup router, ponieważ modemy które daje TPSA to badziew.

Btw, korzystaj z aplikacji AutoConnect.

Będzie Ci sie automatycznie łączyć po uruchomieniu systemu. Będziesz musiał wyrzucić aplikacje do łączenia z TPSY (i bardzo dobrze, bo ona OKROPNIE muli internet, długo łączy) i zrobić normalne połączenie sieciowe.

AC nie jest potrzebny wystarczy utworzone połączenie wrzucić do autostartu a jego konfigurację oprzeć o wyłączenie pytania o nazwę użytkownika i hasło, nr telefonu itd + oczywiście zaznaczyć by po nieudanej próbie łączył się ponownie przez x prób co np 3 s.

Nie używam aplikacji od TP od samego początku :smiley: A Autoconnect nie spełnia swojej roli, bo modem musi się wpierw synchronizować :confused: i czekam, czekam, czekam…

Nie ma jakiegoś sposobu na ominięcie synchronizacji?

P.S. Na router mnie aktualnie nie stać :confused:

ustaw dłuższy czas oczekiwania na ponowną próbę jak to opisałem wyżej np. 5s i po problemie.

Ale u mnie jest cały czas trwa weryfikowanie nazwy użytkownika… tak przez 60sek… ustawienie nawet na 1 sek nic nie zmienia

nie 1s czy 5s to czas po którym system spróbuje się połączyć jeszcze raz, wejdź w ustawienia połączenia sieć, zaawansowane i odznacz obsługę IPv6.

To samo…