Bardzo długie ładowanie systemu Windows Vista

(Malva94) #1

Witam wszystkich ponownie !

Tradycyjnie mam problem ze swoim laptopem (HP Pavilion dv6000)

Jest nowy, zakupiony może nie cały tydzień temu.

Jedyne co jest na nim zainstalowane to: Gadu-Gadu, Norton Internet Security, HP Photosmart Essential 2.0 Quick Play, Kerio Personal Firewall, 100 piosenek i 1 gra (pomijając wszystkie "gotowe" programy, które już zostały wgrane wraz z Windowsem .

Przed zainstalowaniem gry i nagraniu 100 piosenek Laptop włączał się dosłownie momentalnie. Nawet nie wiem czy mijała minuta. A teraz jakimś dziwnym trafem włącza się około 6 minut. Jest to naprawde denerwujące, a co gorsza bardzo niepokojące. Norton jest poprawnie zainstalowany, skanowałem dyski i nie wykrył wirusa.

Co mogło spowodować takie zachowanie mojego laptopa?

Co zrobić, aby spowrotem błyskawicznie się włączał?

Pozdrawiam i proszę o pomoc,

Comart.

(ahonen97) #2

Norton internet security jak dobrze pamiętam też posiada firewalla .Spróbuj od instalować jednego firewalla lub wyłączyć w ustawieniach nortona.

(Kubakuderski) #3

więc tak…postaw czysty system bez syfa co daje producent…i nie instaluj jakiś firewalli…systemowy wystarczy…zainstaluj antyvira lekkiego np. avast darmowy czy płtny nod32

(Malva94) #4

wiem wiem avasta będę instalować bo na codzień mam go na komputerze stacjonarnym i jestem z niego zadowolony. ale co do tego systemu to nie wiem…od producenta mam Viste, a na płytce mam tylko XP. ale wcześniej tak się nie działo, nie wiesz może czemu?

(Kubakuderski) #5

no raczej dla tego że cuś sie złego stało…to nie dokońca legalne ale zassaj z neta czystą instalke visty i zainstaluj ją na zwoim kluczu…system bedzie legalny a zassanie nie…i bedzie wszystko oki…

(Malva94) #6

hmm no zobacze co sie uda wykombinowac. jeszcze popytam wśród znajomych czy mają płytke. dam znać jak poszło:) ale i tak dzięki za rady :stuck_out_tongue:

(Malva94) #7

no właśnie tylko co to jest to “coś złego” bo może udałoby się inaczej ten problem rozwiązać?

(Kubakuderski) #8

zadzwoń do hp i kaz im wysłać za opłatą czystą płyte…tylko po co płacić za taki bzdet…

(matekadamczak) #9

jezeli masz na nim muzyke to na plyte zgraj a gre zostaw i zobacz co sie stanie po usunieciu muzyki z lapka(sproboj viste na kompie stacjonarnym i tam te muze i te gre zainstaluj zobacz co sie stanie)