Bardzo długie ładowanie systemu Windows Vista

Witam wszystkich ponownie !

Tradycyjnie mam problem ze swoim laptopem (HP Pavilion dv6000)

Jest nowy, zakupiony może nie cały tydzień temu.

Jedyne co jest na nim zainstalowane to: Gadu-Gadu, Norton Internet Security, HP Photosmart Essential 2.0 Quick Play, Kerio Personal Firewall, 100 piosenek i 1 gra (pomijając wszystkie “gotowe” programy, które już zostały wgrane wraz z Windowsem .

Przed zainstalowaniem gry i nagraniu 100 piosenek Laptop włączał się dosłownie momentalnie. Nawet nie wiem czy mijała minuta. A teraz jakimś dziwnym trafem włącza się około 6 minut. Jest to naprawde denerwujące, a co gorsza bardzo niepokojące. Norton jest poprawnie zainstalowany, skanowałem dyski i nie wykrył wirusa.

Co mogło spowodować takie zachowanie mojego laptopa?

Co zrobić, aby spowrotem błyskawicznie się włączał?

Pozdrawiam i proszę o pomoc,

Comart.

Norton internet security jak dobrze pamiętam też posiada firewalla .Spróbuj od instalować jednego firewalla lub wyłączyć w ustawieniach nortona.

więc tak…postaw czysty system bez syfa co daje producent…i nie instaluj jakiś firewalli…systemowy wystarczy…zainstaluj antyvira lekkiego np. avast darmowy czy płtny nod32

wiem wiem avasta będę instalować bo na codzień mam go na komputerze stacjonarnym i jestem z niego zadowolony. ale co do tego systemu to nie wiem…od producenta mam Viste, a na płytce mam tylko XP. ale wcześniej tak się nie działo, nie wiesz może czemu?

no raczej dla tego że cuś sie złego stało…to nie dokońca legalne ale zassaj z neta czystą instalke visty i zainstaluj ją na zwoim kluczu…system bedzie legalny a zassanie nie…i bedzie wszystko oki…

hmm no zobacze co sie uda wykombinowac. jeszcze popytam wśród znajomych czy mają płytke. dam znać jak poszło:) ale i tak dzięki za rady :stuck_out_tongue:

no właśnie tylko co to jest to “coś złego” bo może udałoby się inaczej ten problem rozwiązać?

zadzwoń do hp i kaz im wysłać za opłatą czystą płyte…tylko po co płacić za taki bzdet…

jezeli masz na nim muzyke to na plyte zgraj a gre zostaw i zobacz co sie stanie po usunieciu muzyki z lapka(sproboj viste na kompie stacjonarnym i tam te muze i te gre zainstaluj zobacz co sie stanie)