Bardzo długie uruchamianie nowego kompa

Mam taki problem kupiłem nowy komputer i po instalacji nowego windowsa,i instalacji sterowników.Z poczatku myślałem że to tak musi być że komp mi się uruchamia 1min i 20sec,a wyłancza mi się 3sec tak to możliwe 3sec…Ale po przeczytaniu paru wątków na forum to stwierdziłem że taki komp powinien uruchamiać się do 30sec lub mniej…

I teraz co jest nie tak że tak długo komp mi się włącza,coś wyłączyć w biosie,nic tam nie grzebałem.jedynie wyciągłem zworke na dysku która ogranicza do sata1,przed zworką też było to samo,od początku jak mam kompa a już go mam 2tygodnie i postanowiłem napisac w tej sprawie…

Teraz aktualnie mi się uruchamia 1min i 48sec od czasu pokazania się z początku napisów na czarno do momentu załadowania ostatniego programu na pasku zadań po prawej,tak odmierzam czas…

jeśli coś pominąłem to postaram się odrazu odpisać:)

więc co radzicie:)


AMD Athlon64 X2 5600+ 2800Ghz(AM2)

KINGSTON 2X2GB DDR2 667MHZ CL5

GALAXY GeForce 8600GTS 256MB DDR3/128bit PCI-E (CoolerMaster HeatPipe)(1,0ns)(720/2000)

Seagate 320 GB Barracuda 7200 (16MB SerialATA II)

Gigabyte GA-M55S-S3 nVidia nForce 550

Chieftec GPS-450AA-101A ATX 450W

LG DVD Recorder GSA-H42L

Zalman CNPS9500AM2 +ZALMAN ZM-STG1

Panel Zalman ZM-MFC1 Plus/Silver/Alu(1xFander120mm,1xRevoltec90mm,2xRevoltec80mm+Grafka i Procek)

Monitor Samsung SyncMaster 913N

Start > uruchom > msconfig > zakładka- uruchamianie > odznacz te programy które są zbędne

Dział Sprawdzone porady > temat przyklejony o Optymalizacji Windowsa

Do tego przeskanuj system antywirami i wklej loga w dziale bezpieczeństwo

mam odznaczone te programy tylko tam mam GG I ANTYWIRA:)

ale tak mi się działo od początku nawet jak miałem świeża winde zainstalowaną,wtedy o pare sec szybciej się uruchamiało ale to nie było to co powinno być o 18sec szybciej na świeżej windzie czyli tak jak wspomniałem,nieduza rużnica i tak ślimak nadal jest,logi dawałem i nic nie było,wiry skanowałem i spyware też nic pare spywerów:(

no tylko jak przestawić gdzie przestawić i co przestawić jakie ultra dma i jakie te drugie …

możesz ściślej przybliżyć swoją wypowiedż…

wiesz co u mojego kolegi był podobny przypadek dysk masz sata więc wgraj stery od sata i będzie git

a skąd moge ściągnąć najnowsze sterowniki sata do mojego dysku…

ID modelu ST3320620AS

Gdzie znajde sterowniki takie do mojego dysku sata…

bo ja nie mam na płycie ani na żadnej dyskietce…

tutaj

http://www.nvidia.com/object/nforce_nf5_win2k_9.16.html

zainstalowałem i niby szybciej się uruchamia komp,a gdzie moge to sprawdzić że już jest zainstalowany sterownik sata…