Bardzo długie uruchamianie sie systemu windows

Witam mam problem polegający na tym że po wymianie dysku twardego na ten http://www.proline.pl/shop.php?prodid=WD+WD3200AAKS i podzieleniu partycjii na 4 dyski oraz wgraniu windowsa system sie wgrywa bardzo długo ok 3 min poprzednio miałem seagate 80 gb na taśme i system mi szybciej sie wgrywał.Sprzęt jaki posiadam jest w opisie . Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu.Pozdrawiam

Dysk wpięty w gniazdo SATA1 ? Sterowniki do płyty głównej zainstalowane? Partycja systemowa jest na najszybszej części dysku twardego (czyli graficznie na początku)? Wszelakie optymalizacje systemu o których mówi google zastosowałeś (co do defragmentacji to też bootvis’em)? Swap na sztywno ustawiony nie lata po partycji systemowej? Nieco zapis na hdd może przyspieszyć włączenie AHCI w biosie po uprzedniej instalacji sterowników w xp’ku.

Ewentualnie sprawdź co pokazuje SMART tego aaks’a (np przy pomocy speedfan’a), jeśli to jego wina, a nie niezoptymalizowanego systemu/spyware/wirusów itp, to powinieneś dostać jednoznaczne wyniki.

Wszystko sie juz unormowało,dysk działa poprawnie.