Bardzo długie uruchamianie sie Visty

Witam, od kilku dni zauważyłem, że Vista uruchamia się 2 a nawet 3 razy dłużej niż wcześniej… Tak z dnia na dzień zaczęła się uruchamiać z 10-15sekund do aż 40sekund… Chodzi mi tutaj o moment gdy pojawia się pasek oznaczający ładowanie się systemu, jest on na czarnym tle.

Co może to powodować?

Może to powodować duża ilośc instalowanych aplikacji i po prostu starość systemu-tak jest ale już gorzej zwolnić nie powinno.Też tak mam

Ale ja ten system instalowałem 25 Kwietnia… To zaledwie kilka dni temu… :stuck_out_tongue: Poza tym oprócz setek aktualizacji to mam Firefoksa, uTorrenta, GG, Office…

Stało się tak mniej więcej w momencie zainstalowania jakiś aktualizacji .NET SP1 3.5 i spolszczenia do tego z Windows Update.

Czyli żadne wyczyszczenie żadnych plików nic nie pomoże? Po prostu tak musi być?

może wyłącz aktualizacje???

suchmen

:smiley: starość systemu :smiley:

co do problemu:

:arrow: Poczytaj ten artykuł:

http://www.searchengines.pl/Services-Us … t7723.html

Co prawda o XP ale w Vista jest podobnie

:arrow: Wywal zbędne programu z autostartu tj, java, real player, adobe reader, nero itd

:arrow: czyszczenie dysku ze śmieci programem CCleaner i rejestru np Wise Registry Cleaner

:arrow: zrób defragmentację dysku. Polecam IOBIT Smart Defrag

:arrow: zrób defragmentację rejestru programem Auslogic Registry Defrag

Norma.

Wyłącz indeksowanie dysków i Wstępne ładowanie pamięci.

Nic to nie zmieni a odmuli dysk.

Miałem to samo po zainstalowaniu Net framework SP1. Żaden czyszczenie i defragmentacja nie pomogła. Postawiłem na nowo system, zainstalowałem wszystkie aktualizacje włącznie z NET. Framework SP1 i smiga komp normalnie.