Bardzo długie wyłaczanie kompa


(Xkowal12) #1

Wczoraj zrobilem formata, zainstalowalem sterowniki i programy (przegladarki komunikatory i inne smiecie uzytku domowego). Problem polega na tym ze, gdy klikam na przycisk wylaczenia w menu start lub kominacje klawiczy alt+f4 pc'et strasznie długo "mysli" trwa to 1,5-2min i dopiero potem pojawia sie okno z wyborem wylogowania, zamkniecia uruchomienia ponownego. Potem system zamyka sie jeszcze dluzej grubo ponad 3 min. Ma ktos moze jakies propozycje czego to moze byc przyczyna?


(igrek) #2

podaj konfigurację kompa


(Xkowal12) #3

XP sp2, intel c2d 2,6GHz,geforce 8600GT 512MB, dysk 250GB na partycji systemowej 20GB wolnego miejsca..


(igrek) #4

hmm... dziwne. ja miałem tak na zabytkowym kompie p3 850 mhz 256 ram i gf 4mx. Może bardziej obeznani koledzy pomogą bo ja aż tak super się nie znam na komputerach jestem samoukiem hehe


(Henio Mazurek) #5

Przeczyść dysk i rejestr, zdefragmentuj dysk i rejestr.

Zobacz to

viewtopic.php?f=7&t=76580

to

http://www.hotfix.pl/articles.php?article_id=8

i to

http://www.searchengines.pl/index.php?s ... entry54473


(Gacek713) #6

jeśli komp jest świeżo po formacie to raczej nie jest to wina zaśmieconego rejestru może to złe (zbyt stare lub nowe) sterowniki do karty graficznej.Spróbuj je odinstalować i zainstalować inne np. starsze ze strony nVidia.


(Henio Mazurek) #7

Po świeżym wgraniu systemu i pobraniu aktualizacji partycja systemowa jest zazwyczaj bardzo pofragmentowana, podobnie jak rejestr. Przeczyść wszystko. W rejestrze zbędnych wpisów, o dziwo, może być sporo.

Sprawdź w hdtune dysk na obecność bad sectorów.

Dla pewności przeskanuj dysk dobrym skanerem on-line.


(Xkowal12) #8

HD Tune: ST3250410AS Error Scan

Scanned data : 238378 MB

Damaged Blocks : 0.0 %

Elapsed Time : 55:33

Przeczyscilem rejestr, zdefragmentowalem ponownie dysk, przeskanowalem Kasperskim i nic.. zadnego rezultatu. Czy jest mozliwosc, aby poprostu system zle sie zainstalowal? Zaraz sprawdze jeszcze bariant z sterownikami.

-- Dodane 11.04.2009 (So) 16:25 --

A wiec tak, gdy problem wystepowal mialem zainstalowane najnowsze sterowniki ze strony nvidi, zgodnie z rada gac3k'a sciagnolem inne starsze lecz bez rezultatu, wtedy w wielkiej nadzieji poszukalem plytki dolaczonej wraz z karta graficzna. Po zainstalowaniu sterownikow na niej zawartych problem znikl! :wink: Wielkie podziekowania dla wszystkich zainteresowanych, a szczegolne dla gac3k'a.