Bardzo długie zamykanie Windowsa XP


(dziadek Jur) #1

Mój problem polega na tym,że od momentu kliknięcia "Wyłącz komputer" w "Start" do ukazania następnego ekranu upływa ponad 2 minuty.Następnie po wybraniu opcji "Wyłącz",system szybko wylogowuje,szybko zapisuje ustawienia.Ale samo "Zamykanie systemu windows" znowu trwa w nieskończoność,bo ok.2-3 minuty.Sprawdzałem to na różnej ilości uruchomionych programów i efekt jest taki,że przez kilka pierwszych minut pracy wyłącza się prawidłowo,ale już po kilku minutach i kilku uruchomieniach programów lub przegladarki problem powraca.Aktualnie mam uruchomione jak na zdjęciu http://i38.tinypic.com/10curns.jpg .

Czy jest mozliwość ustalenia co jest powodem tego stanu rzeczy.Odinstalowałem kilka programów ale nic to nie zmieniło.Komputer to:AsRock PEPro,Celeron 2,6 GHz,1 Gb pamięci w dwóch kościach po 512 Mb,Hitachi 160 Gb i Seagate 80 Gb,Radeon 9600,Windows XP Prof SP3.Ten zestaw hula od dłuższego czasu,problem pojawił się chyba po zmianie partycji na mniejszym dysku,ale to moje podejrzenia a nie pewność.Za wszelkie sugestie z góry dziękuję.


(stalesz) #2

Ile masz wolnego miejsca na partycji systemowej,powinno być ok.15 %.Przeczyść system Ccleanerem,łącznie z rejestrem.Polecam skanowanie programem Spybot Search & Destroy.


(dziadek Jur) #3

Na dysku systemowym jest 50% wolnego miejsca,skanowałem go już czym się dało.Przeprowadziłem ponowną optymalizacje systemu i ...kicha.Dzięki,czekam na dalsze sugestie.


(szymon189) #4

Pokaż logi z HijackThis i OTL. Zasady wklejania logów.


(dziadek Jur) #5

Trochę zeszło,nigdy nie bawiłem się OTL

log z OTL http://www.wklejto.pl/43982 i Hijack This http://www.wklejto.pl/43983

system przeskanowany on-line MKS Vir i programami CCleaner,Victory Register i innymi.Dzięki za chęci.


(Olixxx94) #6

Log z Hijacka czysty.


(Najdzos) #7

Od paru dni mam ten sam problem. W poszukiwaniu odpowiedzi w internecie trafiam na take same objawy(ktore pojawily sie w tym samym momencie) innych uzytkownikow lecz niestety nikt nie potrafi temu doradzic.

Taki problem byl juz poruszany na forum Dobrychprogramow lecz jak na zlosc link to odpowiedzi nie jest juz aktualny.http://forum.dobreprogramy.pl/post1257068.html

Na format jest za wczesnie, a z drugiej strony nie przeszkadza to w uzytkowaniu kompa. Trzeba tylko wczesniej konczyc prace :wink:

Minęło trochę czasu ale znalazłem rozwiązanie. Wystarczy wyłączyć automatyczne aktualizacje.