Bardzo dokładna instrukcja instalacji Gadu-Gadu

Witam serdecznie: Postanowiłem stworzyć jak, że dokładny i zrozumiały nawet dla osoby mającej pierwszy raz do czynienia z komputerem instrukcję instalacji GG. W dzisiejszych czasach są tacy ludzie którzy nie umieją go zainstalować, tylko wołają znajomych. Na obrazki można klikać, aby je powiększyć

Ok zaczynamy:

INSTALACJA GADU-GADU:

Na początek uruchamiany instalkę Gadu-Gadu z ikonki 76499761ja4.jpg

35131243pp6.th.jpg

Tutaj musimy zaakceptować umowę licencyjną, więc klikamy Zgadzam się.

52920832sd7.th.jpg

Tutaj pozwolicie, że opiszę te dwie opcje:

  1. Dodanie skrótu Gad-Gadu na pulpicie – sprawi, że na pulpicie pojawi nam się taka ikonka 98636028ib9.jpg

  2. Uruchamianie Gadu-Gadu przy starcie systemu – sprawi, że po włączeniu komputera, inaczej załadowaniu Windowsa komunikator GG sam się włączy.

Po wybraniu odpowiednich opcji przez siebie klikamy Dalej

57729922ji4.th.jpg

Tutaj wybieramy miejsce instalacji GG, polecam pozostawić domyślne ponieważ składowane dane i tak znajdują się na C, nawet jak wybierzemy inne miejsce instalacji. Następnie klikamy Instaluj:

12616058pr8.th.jpg

Tutaj musimy kliknąć Yes, inaczej instalacja się nie rozpocznie.

91357197ty0.th.jpg

Tutaj czekamy aż instalowanie Gadu-Gadu się zakończy.

Po tych jakże skomplikowanych czynnościach :stuck_out_tongue: możemy przystąpić do tworzenia nowego konta w sieci GG.

83294463gg4.th.jpg

Po instalacji ukazuje nam się takie okno, tutaj klikamy Next

39827901bs4.th.jpg

Tutaj zostawiamy wszystko tak jak jest, albo inaczej, tak jak na powyższym obrazku :stuck_out_tongue:

Rodzaj połączenia instalka Gadu-Gadu wykryje sama, dla pewności opiszę to:

Połączenie Dial-Up (np.modem) – są to połączenia telefoniczne, zazwyczaj prędkości od 56 Kb/s do 128 Kb/s

Połączenia stałe (np. LAN) – są to połączenia szerokopasmowe, zazwyczaj prędkości od 256 Kb/s do nieskończoności.

Klikamy Next

10gu9.th.jpg

Tutaj chyba sprawa oczywista:

Pierwsza opcja sprawi, że dostaniemy nowy nr GG

Drugą opcję używamy w przypadku gdy chcemy korzystać dalej ze swojego numeru GG (jeśli go posiadamy). Ja akurat mam już swój nr, więc wybiorę opcję Mam już swój numer, po wybraniu klikamy Next.

11pb9.th.jpg

Tutaj wpisujemy swój numer Gadu-Gadu i hasło do niego

Zapamiętaj hasło w programie – sprawi, że po włączeniu komunikatora GG nie będziemy musieli wpisywać naszego hasła do konta

Zaimportuj listę kontaktów z serwera – sprawi, że po kliknięciu na Zakończ nasze wszystkie kontakty zostaną dodane automatycznie (oczywiście jeśli wcześniej zapisaliśmy je na serwerze)

Klikamy na Zakończ

12aj9.th.jpg

I już zakończyliśmy instalację komunikatora Gadu-Gadu. Na górze widać biały kwadracik, zamazałem swój testowy nr GG abyście go nie poznali :stuck_out_tongue:

KONFIGURACJA GADU-GADU:

13pg8.th.jpg

Po instalacji czas na konfigurację komunikatora GG. Więc tak jak na obrazku powyżej: Klikamy na Gadu-Gadu i Ustawienia.

14at7.th.jpg

Pola nazwa użytkownika nie musimy ruszać, jednak dobrze byłoby wpisać tam swoją nazwę np: Janek

Zabezpiecz wejście do profilu hasłem – jeśli ta opcja zostanie zaznaczona wówczas po włączeniu Gadu-Gadu pojawi nam się ramka z prośbą o wpisanie hasła (obrazek poniżej to ilustruje). Zalecam używanie tej opcji tylko wtedy, gdy z komputera korzysta więcej niż jedna osoba.

15qo7.th.jpg

Teraz przechodzimy do zakładki Komunikator:

16kc3.th.jpg

Tutaj wystarczy, że zmienimy tylko wartość dla wysyłanych i odiberanych obrazków. Tak więc przy opcji: Przyjmuj wiadomości graficzne ustawiamy 255. (na obrazku zaznaczone kolorem czerwonym)

Teraz przechodzimy do zakładki Twoje publiczne dane:

17es0.th.jpg

Tutaj nie musimy, ale możemy wpisać swoje dane osobowe, aby ludzie mogli nas łatwiej znaleźć w sieci Gadu-Gadu.

Teraz przechodzimy do zakładki Status:

18ki4.th.jpg

Tutaj polecam zaznaczyć opcję: Po uruchomieniu programu ustaw status na: Dostępny (zaznaczone na obrazku kolorem czerwonym)

Teraz przechodzimy do zakładki Wysyłanie SMS:

19kg8.th.jpg

Tutaj polecam ustawić sobie podpis jaki będzie widoczny przy wysyłaniu SMSU. (zaznaczone na czerwono)

Pobierz w formacie doc (działa na wszystkich wersjach Word)