Bardzo duże temperatury Samsung N150 Plus

I używaj najnowszego programu Core Temp.

1 polubienie

Fabrycznie był win 7 starter , teraz jest zainstalowany win 7 pro

Windows 7 pro może być dla niego zbyt dużym ciężarem. Wyłącz chociaż kompozycje pulpitu i inne efekciarskie bajery.

1 polubienie

Dziękuję wszystkim ! :slight_smile:
Temperatury spadły 15 minut od uruchomienia systemu i temepratury nie podnoszą się temat można zamknąć :slight_smile:
Dałem mniej pasty i rezultaty był dobry :slight_smile: Dziękuje

Bez tytułu

1 polubienie

Najnowszy Core Temp - zostaw tego SpeedFana w spokoju.

I moja sprawdzona metoda rozprowadzania pasty - nie ziarnko, nie na krzyż, tylko zabielasz bardzo cienko pastą rdzeń (rdzenie) i powierzchnię styku coolera - ma nie być widać metalu i to wszystko. Pasta np: MX2 + coś płaskiego i plastykowego do rozprowadzenia pasty, bardzo cienko i wygładzić i składać i OK i nie mam problemów.

Nieraz gdy w laptopie nie jestem pewien wielkości szczeliny (jak ktoś już w nim grzebał), to robię tak, nakładam cienko pastę,skręcam i ponownie rozkręcam i kontrola i ewentualnie można dołożyć pasty, ale to rzadkość - metoda praktyczna w 99 % przypadków.

1 polubienie

No i git. W stresie też jest wszystko w porządku? Wygrzej pastę i wtedy będziesz wiedział czy na 100% jest wszystko w jak najlepszym porządku. Tak to jest z mobilnymi prockami bez IHS - trzeba wyczuć ile pasty dać. Tego musi być znacznie mniej niż na desktopowych.

1 polubienie

Tak , w stresie dobija do 62 Stopni , potem jeżeli wyłączy się rzecz obciążającą automatycznie spada do 52 Stopni średnio po 3 minutach :slight_smile:
Dziękuję wszystkim za pomoc :slight_smile:

Raz instalowałem Ultimate na próbę i w sumie się nie włączyły nawet kompozycje aero (nawet po wgraniu sterowników do integry intela).