Bardzo duże użycie CPU

Witam

Kilka dni temu przeszedłem z Visty na Windows 7. Od tego czasu mam bardzo duże zużycie procesora (w lepszych okresach wahające się ok. 50-60%, ale zazwyczaj ok. 80-90%, sięgające nawet 100% !). Przeszukałem z pół internetu w poszukiwaniu rozwiązania, ale nic nie pomogło :-x . Programy bardzo często nie odpowiadają. Obserwowałem monitor zasobów i zauważyłem, że głównymi “pożeraczami” były 2 procesy svchost.exe, choć przerwania systemowe już są większym i używają coraz więcej CPU. Błagam o pomoc! Z góry dziękuję.

Procesor: Intel® Core2 CPU 4400 @ 2.00GHz

RAM 2,94 gb

Płyta główna: Gigabyte VM900M

Wersja BIOS: F6

Karta graficzna: ATI Radeon HD 4550

Tu jest screen z monitora zasobów:

https://www.dropbox.com/s/og4yhrdc5o6v9 … asobow.jpg

Cześć

Instalowałeś system na czysto czy robiłeś upgrade?

Czy próbowałeś przeskanować komputer pod katem wirusów etc. np. programem Malwarebytes?

Robiłem szybkie skany, które nic nie wykazały. Zrobię jednak dokładne skanowanie i zobaczymy, czy coś znajdzie.

Cóż, ja kiedyś też miałem taki problem. Najlepiej było by sprawdzić jak by się zachowywał po wyłączeniu aktualizacji automatycznych itp.

System był instalowany na czysto na drugim dysku, a przy okazji dołożono trochę RAM-u. Chciałbym jeszcze dodać, że dobrze byłoby zmniejszyć użycie CPU przez wspomniane już przerwania systemowe i oba svchost.exe, a także przez eventloga i usługę zasad diagnostyki, bo to są największe zamulacze na moim komputerze.

Dodane 30.12.2012 (N) 16:51

Spróbowałem i nic to nie zmieniło :frowning:

Dodane 30.12.2012 (N) 17:27

ps. Malwarebytes nic nie wykazał