Bardzo duże użycie CPU

Witam serdecznie.

Od wczoraj dokładnie podczas odpalenia gry Fifa 13 mam strasznie duże użycie procesora między 90 a 100%. Nie wiem czym to jest spowodowane bo grałem normalnie i w koncu zaczęło sie coś ciąć. przeinstalowałem fife zmniejszyłem detale, nic ciągle to samo. Przeskanowałem komputer programem Malware nie miałem żadnego wirusa. Mój komputer to:

MS Windows 7 Home Premium 64-bit SP1

Intel Core 2 CPU 6600 @ 2.40 GHz

4,0 GB RAM

NVIDIA GeForce GTX 550 Ti 1GB

Nie mam pojęcia czym to może być spowodowane mógłby ktoś mi pomóc? :confused:

Cześć

Sprawdź np. w menadżerze zadań który proces “zabiera” najwięcej zasobów komputera.

Czy komputer się nie przegrzewa? Sprawdź temperatury programem HWMonitor zarówno podczas normalnej pracy jak i z włączoną grą.

jak nic nie robie tylko siedze w internecie mam użycie procesora normalne, nacisne jakas inna strone wyskakuje zaraz do około 40-60 i raptem spada. Natomiast jak wlącze fife jest od 90-100% dziwne strasznie. Zainstalowałem ten program i jak mam sprawdzić tą temperature?

Cześć

Wklej zdjęcie z tego programu podczas normalnej pracy i drugie z włączoną, przez dłuższą chwilę, grą.

to zdjęcie zrobione bez włączenia fify po około 2 godzinach chodzenia komputera, w tle odpalona tylko mozilla:

bezfify.jpg

za 10 minut wrzucę zdjęcie takie same tylko z odpaloną fifą:

zfifa.jpg

nie ma co czekać temperatura pocka jest wręcz niewyobrażalna czym to jest spowodowane nie mam zielonego pojęcia

Chłodzenie procesora nie daje rady czas rozkręcić kompa i wyczyścić wentylator i wymienić pastę w necie znalazłem informację, że Twój procesor ma parametr Tj określony na 85 stopni (Tj = wartość krytyczna), a u Ciebie widzę, że taką udało się mu osiągnąć.

60 stopni w nic nie robieniu to też za dużo okolice 40-45 bym uważał za normę.

mam właśnie taki problem że jest szczepiony do płyty głównej i nie mam jak go rozkręcić i przeczyścić, dmuchałem sprężonym powietrzem specjalnym to procesorów sporo kurzu wyleciało ale to nie pomogło ;/

Dodane 07.01.2013 (Pn) 14:58

a reszta temperatur jest ok?

Grafika wygląda bardzo dobrze więc wykombinuj coś z tym chłodzeniem procesora.

Ok dzięki wielkie kolego trzeba jutro jechać do sklepu niech rozkręcają jak tak zamocowali :stuck_out_tongue:

Jeszcze raz dzięki miłego dnia, pozdrawiam

tutaj niech ci przeczyszczą i nałożą nową pastę i powinno być ok

bo pewnie pasta nigdy nie była wymieniana :slight_smile:

a o co z tą pastą chodzi? tzn ja kompa mam od lipca i nic nie było wymieniane ani czyszczone tylko czasami przedmuchałem :slight_smile:

sorry ale ja tu czegoś nie kumam, bo o ile faktycznie temp masz za wysokie o tyle

co w tym dziwnego?? sądzisz że gra działa na powietrze i nie będzie zużywać procka?? nie okłamujmy się, masz już dość stary i słaby procek jak na wymagania nowych gier i to jest w zupełności normalne że włączona gra zabierze 100% procka. KAŻDA gra w jakimś stopniu obciąża procka, to w jakim, zależy od gry i od procka, w twoim przypadku to jest jak najbardziej normalne więc w czym (poza wyską temp) masz problem i się dziwisz??

Między radiatorem a procesorem jest nałożona pasta, która poprawia przewodzenie ciepła z procesora na radiator. Jak nadjedzie jej czas to zaczyna rosnąć temperatura i trzeba ją wymienić.

Zgadzam się z kolegą wyżej, że użycie 90-100% to norma jak się gra no chyba, że wcześniej fifa brała mniej i dopiero teraz zaczęło brać tyle co by potwierdzało temperaturę ponieważ procesor uruchomił dławienie, aby się schłodzić poprzez zaniżenie zegara i procek jest mniej wydajny i przez to sięga 90-100%. Co nie zmienia faktu, że 90-100% podczas grania jest normą. Ważne jest to, żeby podczas tych 90-100% procesor trzymał bezpieczna temperaturę a nie 85 stopni jak na stacjonarny komputer to strasznie dużo.

Może faktycznie 80-100% to jest norma ale bez przesady z taką temperaturą bo wszystkie gry (co widać na screenie + far cry 3) mi chodzą na max a odpalając mecz w fifie mam straszne scinki. Faktycznie to musi być od temperatury bo innej opcji nie widzę.

azazel666 nie powiedziałbym że dosć stary i słaby jak na najnowsze gry…

Dodane 07.01.2013 (Pn) 17:35

A jakbym mógł zapytać to jaki polecacie mi teraz procesor AMD Czy intel?

przykro mi ale taka jest prawda. nie chodzi o to że ci nie będzie działać ale o to, że nowe gry wymagają coraz to mocniejszych 4 rdzeniowych procesorów. obrazując, ty masz 2 jajka 2.4 ja mam 4 jajka 3.8, przykładowo mi ta fifa by wykorzystała 60% każdego rdzenia a tobie 100% obu i to nie dlatego że coś u ciebie jest nie tak tylko po prostu procesor jest mniej wydajny dlatego gra wykorzystuje go maxymalnie a jeśli nadal mu brakuje mocy to powoduje ściny, proste.

ale u ciebie jest jak napisał struart.

skoro masz intela to logiczne że intela, jak chcesz amd to musisz zmienić płyte główną, a to jakiego intela byś u siebie wcisnął to zależy od twojej płyty.

Tak azazel przyznam Ci rację nie wiedziałem że jest on taki słaby ale zobaczyłem to w necie. Zamierzam sobie kupić teraz coś z nowszego i5 tylko nie wiem co dokładnie moze coś polecisz? Płyta główna Asus P5ND też pewnie nie za ciekawa

Jeśli będziesz chciał zmienić procesor, to będziesz musiał też zmienić płytę i ram.

twoja płyta stare pamięci obsługuje —>>>> pamięci DDR2 800/667/533MHz

do gier weź sobie i5 np. coś w tym stylu

http://www.morele.net/plyta-glowna-msi- … tx-459601/

http://www.morele.net/procesor-intel-co … 70-498899/

http://www.morele.net/pamiec-corsair-ve … c9-404974/

Dzięki wielkie wszystkim za pomoc :slight_smile:

Pozdrawiam