Bardzo duże zużycie CPU oraz RAMu podczas bezczynności

Witam, od pewnego czasu mam problem z wysokim zużyciem ramu (70%) i procesora (30%) podczas bezczynności. Próbowałem porad z podobnych problemów ale bez rezultatów. 

Sabin - domyślam się że pokazujesz screeny z obciążeniem CPU i RAM, ale ważniejsze byłoby pokazanie procesów (najlepiej tak, by było coś widać, bo twoje załączniki niestety nie otwierają się).

Pytanie pomocnicze: skanowałeś system pod kątem szkodników ?

Bez zaglądania w nic szczególnego mogę tylko zgadywać, że będzie to Windows Update :slight_smile: w 90% przypadków. O ile nie jest to jakiś szkodnik albo ccleaner pracujący w tle.

Veers - z tego co widzę już admin poprawił zdjęcia (dzięki Wielki Bracie), tak skanowałem Advanced system care, ccleanerem i tuneupem.

Zoptymalizuj autostart bo procesów masz multum. Na screenie który pokazujesz, obciążenie procka i ram jak na taką ilość procesów i chrome w tle wygląda normalnie. 

Skoro już o optymalizacji mowa: wywal windowsowe ulepszacze.

to znaczy które?

 

Advanced System Care, Tune Up Utilities, CCleaner też niepotrzebnie w tle pracuje …

Po wyłączeniu tych programów pozostaje 52 procesy a zużycie ramu 57% cpu 37. 

Patrz na to , co napisał Longhorn - nawet z tymi “dodatkami” wszystko wygląda w miarę ok. Moja sugestia miała na celu ograniczenie tego, co system może robić kiedy ty nic nie robisz (w końcu to nie oznacza że system nagle kompletnie nic nie będzie robił zabierając czas procesora i zajmując pamięć).

 

To jeszcze dodatkowo zalecałbym wykonanie zalecanego skanu FRST i założenie nowego wątku w dziale Bezpieczeństwo. Może jednak jakaś drobna infekcja tam gdzieś siedzi.

Przede wszystkim w wyłącz indeksację (usługa Windows Search) i pozbądź się wszystkich zadań z Harmonogramu Zadań (oprócz Defrag i TimeDate - pomocny będzie tu CCLEANER) . Wyłącz zaplanowaną defragmentację dysków . Nie jest to oczywiście wszystko co można zrobić , aby zoptymalizować system pod kątem wydajności bo to sprawa trochę bardziej skomplikowana .

Ustawienia Menedżera zadań Windows  beznadziejne.

https://picasaweb.google.com/115751777304781445158/WINDOWS702#6129414300880752610

Indeksowanie mam wyłączone już dłuższy czas, wyczyściłem harmonogram ale bez efektu. W wolnej chwili jakbyś mógł opisać to szerzej Kazdan, będę wdzięczny. 

NIEPRAWDA ! SearchIndexer.exe to co to jest ? 

WIN+R 

SERVICES.msc

Windows Search

Tryb uruchomienia : Wyłączony

Zatrzymaj

Odzyskiwanie : Nie podejmuj żadnej akcji x3 - należy stosować dla każdej usługi , aby tryb uruchomienia znaczył to co naprawdę znaczy w dosłownym jego rozumieniu !

Zastosuj , OK

Usługa buforowania czcionek Windows Presentation Foundation 3.0.0.0

Tryb uruchomienia : Ręczny

Procesy : TASKENG.exe powinny zniknąć (Harmonogram Zadań) !

Jego foldery to :

C:\WINDOWS\SYSTEM32\TASKS

C:\WINDOWS\SYSWOW64\TASKS

Laptopa masz słabego , dysk pewnie HDD , a procesów na I7 4R/8W .