Bardzo dużo procesów svchost, ogólne zaśmiecony komp

Witam! Chciałem sobie poradzić combofixem, ale niestety nie chciał się nawet odpalić… (Error - file corrupted). Przesiadłem się z konieczności ostatnio na viste, bo xp mi padł, myślałem że jakoś popracuję na tym systemie, ale jest nieźle ‘zasyfiony’, a dzisiaj wyskoczyło mi przy uruchamianiu kompa okienko ‘Norton System Scan’ którego oczywiście nawet nie instalowałem… Czy da radę coś zrobić bez formatowania dysku? Log z Hijack’a

http://wklejto.pl/49923

Jest strasznie dużo procesów z svchost, wiem że kiedyś miałem podobny problem ale combofix dał radę, ale jalk pisałem wcześniej niestety nie działa

Pozdrawiam

To się musiało z czymś zainstalować, a oczywiście tego nie zauważyłeś. :stuck_out_tongue:

Na XP tych procesów jest od 3 do 8.

Natomiast na Viście może być ich nawet 17. :shock:

Przed uruchomieniem poniższych narzędzi odinstaluj wszelkie programy tworzące wirtualne napędy (Daemon Tools, Alcohol itp.) oraz usuń sterownik SPTD narzędziem SPTDInst z opcji Uninstall (jeśli będzie zszarzałe, to OK).

Pokaż logi:

:arrow: OTL

Przestawiasz w nim Processes i Modules na All oraz wklejasz w dolne białe okienko Custom Scans/Fixes :

Klikasz Run Scan.

:arrow: System Repair Engineer

Smart Scan -> klikasz Scan.

Po skanie klikasz w okienku Save Reports i wklejasz zawartość powstałego logu.

:arrow: GMER

W GMER nic nie zmieniamy -> wciskamy Szukaj (skan potrwa kilkadziesiąt minut) -> po skanie Kopiuj.

(Na Windows Vista i 7 uruchamiamy programy z menu Uruchom jako Administrator… ).