Bardzo duzy ping

Czesc, mam problem. Jestem uzytkownikiem neostrady- dokladnie 1 mb + livebox.

Czy mozecie powiedziec w czym tkwi problem? chodzi o za wysoki ping, ktory najczesciej nie spada ponizej 100 ms.

jesli biore start-> uruchom-> wp.pl= w granicach 82 ms

onet.pl= 74 ms

w grach mam zawsze okolo 120- 180 ms.

co powinienem zrobic? czy livebox wymaga jakiejs konfiguracji czy odblokowania portow czy cus? czy co mu dolega?

połącz z komputer z livebox’em za pomocą kabla ethernetowym, nie bezprzewodowo,

problem może być z faktem że jesteś przypuszczalnie za daleko centrali, rozdzielni

Sprawdź to co mówi devil33. Będąc podłączonym bezprzewodowo sprawdź ping do liveboxa (nie pamiętam jaki ma ip). A później podłącz się kablem i powtórz tą operację. Dowiesz się wtedy czy nie masz jakiś opóźnień spowodowanych słabym sygnałem WiFi.

Jeżeli jednak mieszkasz dalej od centrali to mogą wychodzić ograniczenia ADSL-a:

źródło: http://www.digipedia.pl/def/508215785-ADSL.html

Im dalej mieszkasz tym dłuższe czasy i gorszy transfer. Moi znajomi mieli neostradę mieszkając jakieś 8 km od centrali, ale były z nią same problemy.

Ja, korzystając z LAN-a osiedlowego, mam pingi na poziomie:

  • wp.pl - 36 ms

  • onet.pl - 23ms

Czasy mogą się zmienić w zależności od obciążenia sieci oraz serwerów docelowych.

Mój wujo Pingi miał ostatnio takie przykładowo:

-WP

300ms

3000ms

9000ms

100ms

79ms (rekord(najszybsza odpowiedź) !!

i znowu 300ms

I cały czas mu tak skacze …Mnie by szlak trafił i bym zadzwonił po tego gościa co u internet założył co mnie zdziwiło miał ustawione adres IP automatyczny czyli może to być u niego wina że zbyt wszyscy w ej sieci jadą z jednego IP…

jeszcze spróbuj wyłączyć firewall, zdarza sie że zapora powoduje problemy z pingiem w procesie filtracji pakietów

A z jakiego dostępu do sieci korzysta wujek?

Automatyczne przydzielanie adresów czyli korzystanie z DHCP to normalna sprawa. Serwer DHCP odpowiada za przydzielanie adresów i pilnuje aby jeden adres był przypisany do jednego komputera.

Korzystając z dostępu do internetu za pomocą sieci lokalnej (np. osiedlowy LAN) faktycznie, przeważnie jest tak, że wszyscy korzystają z jednego zewnętrznego adresu IP,a w sieci lokalnej każdy ma swój prywatny IP. Tutaj wchodzimy już na temat routingu, ale nie to jest istotą tego wątku.

Jemu jakiś gościu ustawił i to w 90% według mnie tego wina.

Tak jak napisałem wcześniej, automatyczne przydzielanie adresów IP jest całkiem normalne i powszechnie stosowane. A to, że wiele osób korzysta z jednego publicznego IP też nie jest niczym dziwnym, a powodem takiej sytuacji jest mała liczba publicznych adresów IP w wersji 4. Dopiero IPv6 ma rozwiązać ten problem - używając słowa problem nie nawiązuje tutaj do problemów z działaniem sieci, a jedynie do małej puli adresów,

Z jakiego dostępu do internetu korzysta wujek?

  • neostrada

  • kablówka

  • sieć osiedlowa LAN - czyli po kablu

  • sieć radiowa (czyli ma antenkę na dachu lub za oknem)

Jeżeli ma ostatnią opcję to być może ma kiepski sygnał (źle ustawiona antena, lub jakieś przeszkody na drodze sygnału radiowego - drzewa, budynki itp.).

  • sieć radiowa

Nie musisz mi tak tłumaczyć tyle rozumiem…

Nie piszę tego tylko dla Ciebie, ludzie na różnym poziomie wiedzy przeglądają to forum w poszukiwaniu informacji, dlatego lepiej jest dobrze zobrazować temat, a nie tylko rzucać hasłami. Nie bierz tego do siebie :wink:

Oki…