Bardzo duży rozmiar folderu Windows


(Qba Ilza) #1

Witam,

 

Posiadam system operacyjny Windows 7 Pro 64 bit, niestety dysk SSD rozmiar tylko 55,7gb i na nim Windowsa. 

 

Na dysku C nie mam juz praktycznie miejsca po ostatnich aktualizacjach. Wyłączyłem hibernacje, przywracanie systemu a nadal coś miejsce wcina. 

 

Poniżej screen z HDGraph.

 

Może ktoś ma jakiś pomysł co mógłbym zrobić aby zyskać na miejscu nie kupując nowego dysku.

 

Pozdrawiam,

Maciek


(Łukash) #2
  1. http://blogs.technet.com/b/joscon/archive/2011/02/15/how-to-reclaim-space-after-applying-service-pack-1.aspx

  2. Zrób oczyszczanie dysku + Oczyszczanie plików systemowych Windows Update : https://support.microsoft.com/pl-pl/kb/2852386


(Qba Ilza) #3

Oczyszczanie dysku oraz plików systemowych robie cały czas i zyskuje jakieś 10 MB. 

 

A co mam zrobić z tą komendą z pierwszego linka?


(Bogdan_G) #4

Sądząc po rozmiarze folderu Installer, to drugie tyle i trzecie tyle starych instalatorów, czyli mnóstwo pozostałości po poprzednich instalacjach OS.

To bardzo dobrze sprząta PrivaZer. Pisze, że dyski SSD też. Pobierz wersję przenośną do użycia tak raz na pół roku. W ustawieniach nie zaznaczaj tam takie czyszczenie rożnych cache internetu. Zaznacz tylko najważniejsze to, co ma być czyszczone, czyli zaznacz hibernację, żeby wyłączył i posprzątał, bo jak nie zaznaczysz, to Ci włączy hibernacje po użyciu programu. Zaznacz czyszczenie Windows Update - zaznacz pozostałości po poprzedniej instalacji systemu. Program zapisze ustawienia do pliku i przystąpi do czyszczenia. http://privazer.com/download.php#.VbC5xFKrcn0

 

“Kompatybilność: HDD i zoptymalizowany pod kątem SSD”.

 

Drugie, to otwórz folder Software Distribution i w nim otwórz folder Download. Zawartość folderu usuń. To bezpieczne i zyskasz gigabajty.