Bardzo dziwny problem chyba z klawiaturą

Jest wielki problem… Tylko nie wiem jak się do niego zabrać…

Zacznę od początku.

Jakieś 2 miesiące temu miałem problem z tzw. Ctrl…

Kiedy włączyłem komputer od raz po uruchomieniu nie dało się nic pisać.

Gdy np. w notatniku chciałem napisać literę “s” to notatnik pytał się czy chcę zapisać plik…

lub

Gdy np. przeglądałem jakieś pliki w folderze… z każdym naciśnięciem, pliki ze sobą się łączyły… tzn.

jakbym wciskał ctrl i zaznaczał… ale nie wciskałem ctrl’u

Udało mi się problem rozwiązać, gdy przy włączeniu systemu, włączałem Klawiaturę ekranową i przyciskając

myszką na klawiaturze ekranowej przycisk ctrl, a w między czasie na zwykłej klawiaturze wciskałem byle jakie literki…

Problem był tak jakby rozwiązany, ale musiałem za każdym razem włączania kompa tak robić i na dodatek nie działało

np. Ctrl + C , Ctrl + V itp.

Zauważyłem także że gdy uruchamiam system, przed załadowaniem… pojawiał się napisz … Nie prawidłowy plik boot.ini.

Poszukałem w internecie i utworzyłem nowy plik boot.ini

No ale problem… Przed załadowaniem pojawia się teraz napis “który system wybrać”

“domyślny windows” czy “windows xp”… wybrałabym ale nie mogę! Ponieważ od razu nie działa mi klawiatura.

Nie mogę nacisnąć nawet głupiego Enteru.!

Przycisk F8 Działa bez problemu. Gdy wchodzę do BIOS’u wszystko działa jak należy i mogę ruszać strzałkami, wciskać enter itp.

Postanowiłem że przeinstaluje Windowsa… a to pech… nie mogę nawet wcisnąć Kontynuuj, jedyne co mogę to F3 aby zakończyć instalację.

No dobra, pomyślałem że wyciągnę mój stary dysk 80Gb i podłącze a tamten odłączę… a tu! Ten sam problem!!

Na starym dysku czegoś takiego nie miałem… i muszę teraz znów w klawiaturę ekranową itp.

Na razie mam podłączony ten 80gb, ponieważ tamten 500gb nawet nie da się włączyć systemu bo każe mi wybierać, a nie mogę ruszać strzałkami.

Trochę się rozpisałem, ale mam nadzieję że ktoś mi pomoże :slight_smile:

Klawa na USB czy bezprzewodowa?

USB

Masz w BIOSie włączoną opcję USB Support(czy jakoś tak)?

Sprawdzałeś czy na ps2 jest tak samo?

Obecnie nie posiadam klawitury Ps2, można kupić przejściówkę? i będzie to samo?

Do czego to jest?

Tak.

Do obsługi urządzeń pod USB(bywają problemy z klawami usb to zazwyczaj włączenie takiej opcji może pomóc).

pisze że “enalbed” czyli tak

Zaraz jeszcze pójdę i kupię przejściówkę

z prejsciówką na pewno będzie działać skoro masz ENABLED to poszukaj jeszcze USB KEYBOARD i też daj enabled

wszystko mam enabled

Dodane 10.08.2010 (Wt) 10:28

Nie musiałem kupować przejściówki… znalazłem ją w szafce…

Ale problem nie ustępuje :frowning:

Nowa klawiatura? 19PLN :]

Ew. spróbuj rozkrecic i wyczyscic :]

Niektórzy nawet nie przeczytają całego wątku, lub bez zrozumienia

w takim razie faktycznie sprawdź może inna klawiature

a problem nie tkwi w płycie głównej czy gdzieś?

Dodane 11.08.2010 (Śr) 22:35

Pożyczyłem klawiaturę od kolegi. Wszystko działa jak należy.

Muszę kupić nową ;/ . Dzięki wielkie :slight_smile: