Bardzo dziwny problem z Direct3D/Nie dzialaja gry

Witam

Szukam już wszędzie po internecie rozwiązania na mój problem ale nie mogę go znaleźć, tak wiec zwracam się do was z nadzieja ze może mi jakoś pomożecie.

Najpierw podam parametry komputera :

Processor: Intel® Core2 Duo CPU E8400 @ 3.00GHz (2 CPUs)

Memory: 3326MB RAM

Operating System: Windows XP Home Edition SP3

Card name: NVIDIA GeForce 9800 GT

Jak sam tytuł wskazuje, przy testowaniu Direct3D w dxdiagu wyskakuje mi taki błąd :

Wyniki testów modułu Direct3D 7: Wystąpił błąd w kroku 39 (Ustaw tryb SetDisplayMode na 640x480x16): HRESULT = 0x80004001 (Nie zaimplementowano)

Wyniki testów modułu Direct3D 8: Wystąpił błąd w kroku 8 (Tworzenie urządzenia 3W): HRESULT = 0x88760827 (kod błędu)

Wyniki testów modułu Direct3D 9: Wystąpił błąd w kroku 8 (Tworzenie urządzenia 3W): HRESULT = 0x8876086c (kod błędu)

Najciekawsze jest to ze dzieje sie tak tylko gdy włączę specyficzna grę, (nie wszyskie. Np. Dark Souls, S.T.A.L.K.E.R. SoC czy C.S. 1.6. działają poprawnie) ona mi crashnie pokazujac mi bład o direct3d i potem już nie mogę odpalić w ogóle żadnej gry, bo są albo z błędami albo crashuja przy starcie. A w dxdiagu przy teście direct3d wyskakują mi takie błędy.

Gdy zresetuje komputer i zrobię test direct3d bez odpalania żadnej wcześniej gry. Testy wychodzą pozytywne i wszystko działa. No dopóki znów nie odpalę jakaś grę (oprócz tych wymienionych na gorze) po czym znów testy wychodzą z błędami.

Nie mam zielonego pojęcia czym to jest spowodowane, instalowałem directx9c chyba z kilkadziesiąt razy. Kasowałem go direct cleanerami i jeszcze raz go instalowałem.

Podobnie robiłem ze sterownikami. Aktualizowałem je i rollback’owalem do starych (wszystkie instalacji sterowników były robione “czysto”)

Wątpię aby to karta była uszkodzona czy coś, jakby tak było, to by żadna gra nie działała przy samym włączeniu jej.

Czekam na propozycje.

Uruchom wiersz polecenia i wpisz:

sfc /werifyonly

[ENTER]

Zaczekaj na 100% i podaj info jakie się pojawi.

Wow, błyskawiczna odpowiedz :smiley:

Kurcze, akurat gdy wlasnie przez wiersz polecen formatuje jeden dysk.

Skoncze go formatowac i odrazu to zobacze.

EDIT: No pokazuja mi sie komendy cmd

/SCANNOW

/SCANONCE

/SCANBOOT

/REVERT

/PURGECACHE

/CACHESIZE=x

(przy kazdej komendzie sa opisy itp)

No tak to XP…

Wpisz sfc /scannow

Pyta sie o wlozenie plyty z windowsem Professional do buforu DLL.

Wszystko fajnie i pieknie ale nie mam prof, mam home edition, i z kolei nie mam plytki z prof.

EDIT: Anuluje tam gdzie mnie pyta o plyte.

EDIT 2: Anulowanie nie ma sensu bo nic wtedy ta aplikacja nie zrobi.

Cześć

Przeczytaj:

http://net3plus.ovh.org/software/rozne/index2.html

http://support.microsoft.com/kb/897128

Możliwe że przez te wszystkie kombinację z DirectX i sterownikami posypała się integralność plików, wykonaj instrukcje które podał rgabrysiak

Ach ten XP…

Następnie odinstaluj aktualne sterowniki i spróbuj zainstalować sterowniki z wersji 296.xx. wykonaj “Czystą instalację” ,instaluj tylko sterownik i PhysX, nie ruszaj ustawień w panelu Nvidii.

Dzieki bardzo. Zadzialalo. Gdy to sie ladowalo i wgl wyszedlem na chwile. Gdy wrocilem, nie bylo nic, zadnego okna itp. Nie wiem czy tak mialo byc. Sprobuje jeszcze to ze sterownikami ale to juz pozniej bo w tej chwili musze wyjsc.

Odrazu dam znac rezultaty jak wroce.

EDIT : Nope. Caly czas to samo.

Dodane 04.02.2013 (Pn) 23:13

Ktos ma jeszcze jakies pomysly?