Bardzo głośne chłodzenie w PALIT 8800GT

Zrobiłęś głupstwo :lol: W tej cenie jest Radeon HD 4850.

Nie, źle zrobiłeś

Tu masz Radeona HD4850 który jest wydajniejszy od GeForce 8800GTS 512MB, mniejszy pobór prądu

http://www.esc.pl/product_info.php?prod … 363e0aa186

A tańszy o 6 zł.

W tymże linku podanym przez egonek niżej pod tabelką i wykresem jest właśnie HD4850 512MB za 490zł od PowerColor :smiley:

w dodatku na stanie

W tym problem, że ten sprzedawca nie miał Radeona 4850. Gdyby miał to bym go wziął. Nie chciało mi się kombinować ze zwrotem pieniędzy i zakupem gdzie indziej. Poza tym pomiędzy Radeonem HD4850 a tym Geforce’m, którego wziąłem nie ma tak ogromnem różnicy wydajności. Co mi z tego, że karta będzie o kilka klatek wolniejsza od 4850. Takiej wielkiej róźnicy mi to nie zrobi.

Niech ci nie robi różnicy, ale nowocześniejsze gry pewnie będą lepiej działać na Radeonie.

Kolega ma identyczną kartę (8800GTS). Po podkręceniu testy w 3DMarku 06 dają mu 13800 pkt. Na Radeonie HD4850 (Powercolor - ten co jest na Icomp.pl) również po podkręceniu (co z resztą jest tam napisane) 3D Mark 06 pokazuje 15000pkt. Więc po podkręceniu tego GF’a wydajność będzie prawie taka sama jak na niepodkręconym 4850.

A podkręcałeś HD 4850?

Nie podkręcałem 4850. Z tego co przeczytałem, to podkręcony GF 8800GTS wydajnością dorównuje niepodkręconemu 4850. A jeśli by tak podkręcić 4850 to byłby na pewno szybszy, ale co mi z tego jak za pół roku i tak pewnie znów będe zmieniał kartę graficzną, więc na ten czas GF 8800GTS mi wystarczy.

No jak masz zmieniać za pół roku, to faktycznie GTS ci styka.

Nie mówię, że dokładnie za pół roku, ale ja dość często zmieniam sprzęt. 3 Miesiące temu kupiłem PALITA 8600GT Sonic+ i tydzień temu go sprzedałem i kupiłem nową. Mam nadzieję, że tą kartę będe miał dłużej niż 3 miesiące.

Ja kartę mam 2-3 lata…

No to nie ma się o co martwić, za pół roku kupisz coś nowego i szybszego od tej dwójki.

Jakby kogoś to zainteresowało to podaje linka do testu 15 kart graficznych DX10:

http://pcarena.pl/page/82215/Test-15-ka … nych-DX10/

Wśród nich znajduje się zamówiony przeze mnie GEFORCE 8800GTS i co najważniejsze, osiąga bardzo wysokie wyniki w testach. Co prawda test ten jest dość stary, ale i tak według redackcji wydajnościowo ta karta jest zbliżona do gigantów 8800 GTX i ULTRA.

Podobno po o/c przegania Ultrę…

Też tak słyszałem. Do piątku powinienem mieć tą kartę, więc sam będe mógł to sprawdzić. Jeżeli rzeczywiście tak mocno się podkręca to karta nawet nie będzie taka zła.