Bardzo głośno chodzący wiatraczek na karcie graficznej

Witam,

mam problem z wiatraczkiem na karcie graficznej, po uruchomieniu komputera do momentu pojawienia się ekranu gdzie jest napis ‘press del to enter setup’ chodzi normalnie, później zaczyna bardzo głośno pracować. Dzisiaj rano wykręciłem kartę z PC i wyczyściłem ją z kurzu, wkręciłem na miejsce, poszedłem do szkoły i po powrocie już głośno chodził. Może ktoś wie o co chodzi i co może być przyczyną? Z góry dziękuje

Możliwe, że łożysko w wiatraku poszło się… przespacerować. :wink:

Możliwe, że jedynym wyjściem będzie wymiana wiatraka, bądź jeśli dasz radę samego łożyska.

Ale UWAGA !!

Druga opcja to taka, że nie wyczyściłeś dokładnie.

Wykręć kartę ponownie, i jeśli dasz radę rozbierz wentylator na części pierwsze i dokładnie wyczyść.

Możesz także nasmarować łożysko.

:wink:

greh orientujesz się może ile może kosztować mniej więcej taki wiatrak??? czym nasmarować te łożysko? pastą termo przewodzącą czy jakimś innym smarem etc

Nie orientuję się.

Pastą termo-przewodzącą smaruje się procesory nie łożyska. :wink:

Zamiast smarować lepiej kupić nowy, jeśli oczywiście istnieje możliwość demontażu starego i montażu nowego. :wink:

Nie zawsze tak jest, czasem kabelek na stałe przylutowany jest do karty i wtedy klapa. :wink:

jest odczepiany, no to muszę się rozejrzeć za nowym, a jutro jeszcze raz dokładnie wyczyszczę. dzięki za rady