BARDZO GŁOŚNY Asus X50Vseries

Witam

Od pewnego czasu mam problem z moim laptopem Model: Asus X50Vseries

CPU: Intel Core Duo T2250

HD: 120GB

RAM: 2048MB

GRAPHIC: ATI RADEON X2300

Otóż temperatura procesora przekracza 80 stopni a twardego dysku 65 do tego pracuje bardzo głośno :frowning: tydzień po kupnie zmieniłem mu system na Xp i zaraz po tym zaczął właśnie głośno pracować wtedy nie sprawdzałem mu jeszcze temperatur bo jakoś mi to nie przeszkadzało w dodatku pracuje całkiem normalnie z wyjątkiem tego że gdy chce go wyłączyć to on uruchamia się ponownie dopiero po 2 lub 3 próbie się wyłącza :frowning: i nie przeszkadzało by mi to gdyby nie to że kumpela ma takiego samego laptopa tylko 2 tyg. młodszego ale jej pracuje bardzo cicho i podejrzewam że niema tak wysokich temperatur.

Otwierałem go już i nie wygląda na nadmierne zabrudzenie. Dodam jeszcze że dzieje się to na zasilaniu z zasilacza bo z baterii jest trochę lepiej pracuje nieco ciszej i temperatury są trochę mniejsze.

Liczę na waszą pomoc .

Pozdrawiam

Co oznacza, że głośno pracuje? Czy włącza się wentylator? Mam serie X50R i głośno chodzi wentylator, ale tylko jak wstaje ze stanu wstrzymania systemu, hibernacji. Dodam, że na XP.

serwis, wygląda na to iż procesor się przegrzewa, na baterii działa zaawansowana obsługa energii (zaniżane są takty procka).

Głośno znaczy głośno :slight_smile: wentylator głośno pracuje a od włączenia po 15 minutach wentylator ma chyba max obroty :frowning:

Witam, mam ten sam problem tyle ze z X50R. mam go dwa lata i od kilku miesięcy chodzi głośno i strasznie sie grzeje… czasem nie da sie ręki przyłożyć… czyściłem kilkakrotnie… zastanawiam sie czy moze mieć wpływ na to zmiana systemu (z xp na 7) - wydaje mi sie problem pojawił się kilka tygodni po zmianie systemu? dodam ze po zmnianie nie instalowałem żadnych sterowników…