BARDZO GŁOŚNY Asus X50Vseries


(Marcon5) #1

Witam

Od pewnego czasu mam problem z moim laptopem Model: Asus X50Vseries

CPU: Intel Core Duo T2250

HD: 120GB

RAM: 2048MB

GRAPHIC: ATI RADEON X2300

Otóż temperatura procesora przekracza 80 stopni a twardego dysku 65 do tego pracuje bardzo głośno :frowning: tydzień po kupnie zmieniłem mu system na Xp i zaraz po tym zaczął właśnie głośno pracować wtedy nie sprawdzałem mu jeszcze temperatur bo jakoś mi to nie przeszkadzało w dodatku pracuje całkiem normalnie z wyjątkiem tego że gdy chce go wyłączyć to on uruchamia się ponownie dopiero po 2 lub 3 próbie się wyłącza :frowning: i nie przeszkadzało by mi to gdyby nie to że kumpela ma takiego samego laptopa tylko 2 tyg. młodszego ale jej pracuje bardzo cicho i podejrzewam że niema tak wysokich temperatur.

Otwierałem go już i nie wygląda na nadmierne zabrudzenie. Dodam jeszcze że dzieje się to na zasilaniu z zasilacza bo z baterii jest trochę lepiej pracuje nieco ciszej i temperatury są trochę mniejsze.

Liczę na waszą pomoc .

Pozdrawiam


(Ordep) #2

Co oznacza, że głośno pracuje? Czy włącza się wentylator? Mam serie X50R i głośno chodzi wentylator, ale tylko jak wstaje ze stanu wstrzymania systemu, hibernacji. Dodam, że na XP.


(Technik Elektro) #3

serwis, wygląda na to iż procesor się przegrzewa, na baterii działa zaawansowana obsługa energii (zaniżane są takty procka).


(Marcon5) #4

Głośno znaczy głośno :slight_smile: wentylator głośno pracuje a od włączenia po 15 minutach wentylator ma chyba max obroty :frowning:


(Bartek Dera) #5

Witam, mam ten sam problem tyle ze z X50R. mam go dwa lata i od kilku miesięcy chodzi głośno i strasznie sie grzeje... czasem nie da sie ręki przyłożyć... czyściłem kilkakrotnie... zastanawiam sie czy moze mieć wpływ na to zmiana systemu (z xp na 7) - wydaje mi sie problem pojawił się kilka tygodni po zmianie systemu? dodam ze po zmnianie nie instalowałem żadnych sterowników...