Bardzo łatwy język programowania, co polecacie?

Kiedyś już próbowałem programowania, był to c++, lecz stwierdziłem, że jest za trudny, potem patrzyłem delphi i jave, ale to mi się nie podobało. Doradźcie jakiś w prosty język programowania, do którego znajdę dużo kursów w internecie. Zainteresowałem się językiem Ada95, lecz nie znalazłem wielu kursów. Pisał będę na LInuxie.

Przyłączam się do pytania ale na Windowsa, najlepiej od razu jakieś linki do dobrych poradników

P.S. Co powiecie o Pascal(coś kiedyś o nim słyszałem ale mogłem nazwę przekręcić) :?:

Zajrzyj tutaj: link

illidanpl , przeczytałem to ale jakoś nie mogę się zdecydować :roll: , może inni by się wypowiedzieli od czego zaczynali :smiley: .

Eh… ja też z tego nic nie wybrałem, tak jak napisał dragonn, mógłby ktoś sam się wypowiedzieć od czego zaczynał ?

Ja zaczynałem od języka C. Potem przeszedłem na C++. Pod Windows nauczyłem się programować z wykorzystaniem Win32API C. Kolejnym etapem rozwoju była Java.

A, zapomniałem dodać jeszcze, że fajnie byłoby, gdyby ten język mógł wykorzystywać biblioteki Linuxowe. Ok, zdecydowałem się na Pythona, lecz gdy chcę odpalić kod z pliku, to wywala mi taki błąd:

pietrek@pietrek-desktop:~/Python$ python hej.py

File "hej.py", line 1

    >>> a = "Hej "

     ^

a kod wygląda tak:

>>> a = "Hej "

>>> b = "wszystkim "

>>> c = "!"

>>> print a+b+3*c

O co chodzi z tym błędem ? Jeśli wpisuję to w konsoli, to żadnego błędu nie ma.

W pliku nie wpisuj >>>

Pod Linuksa język szybki do nauczenia to np. C# (poczytaj o projekcie Mono). Później w razie czego można ta wiedzę wykorzystać w Windows.

Pod windowsa na sam początek polecam Visual Basic. Jest to dość przyjemny język programowania, świetnie nadaje się dla początkujących programistów.

Dobra zdecydowałem się na Visual Basic, możecie mi polecić jakiś poradnik (wiem że na google jest na pewno pełno ale ja chcę jakiś dobry, najlepiej jak ktoś sam z niego korzystał).

c++

najpopularniejszy bo ma wielkie zastosowanie :slight_smile:

klopas , wiem ale chcę coś łatwego na początek, a zresztą już zdecydowałem.

ja też zaczynam i wybrałem C++ :wink: podobno ciężko przejść z języka na język :wink: dlatego c++ :slight_smile:

BTW. też myślałem nad visual basic ale jakoś lepiej w c++ robić :stuck_out_tongue:

klopas , no to teraz mnie zakłopotałeś, co mam wybrać :?: Czy C++ nie jest za trudny dla kogoś kto uczy się od podstaw :?:

z dobrym tutkiem nie będzie problemu :slight_smile: polecam Od zera do gier kodera :wink: w PDF do pobrania tu:

http://www.amatorskie-ebooki.oz.pl/pobierz/kursc++.pdf

a tu na rapidzie jakby coś się ten na górze sknocił :stuck_out_tongue:

http://rapidshare.com/files/62960772/Od … Rainek.rar

klopas , dzięki, zobaczymy jak mi pójdzie.