Bardzo łatwy język programowania, co polecacie?

(kijek) #1

Kiedyś już próbowałem programowania, był to c++, lecz stwierdziłem, że jest za trudny, potem patrzyłem delphi i jave, ale to mi się nie podobało. Doradźcie jakiś w prosty język programowania, do którego znajdę dużo kursów w internecie. Zainteresowałem się językiem Ada95, lecz nie znalazłem wielu kursów. Pisał będę na LInuxie.

(dragonn) #2

Przyłączam się do pytania ale na Windowsa, najlepiej od razu jakieś linki do dobrych poradników

P.S. Co powiecie o Pascal(coś kiedyś o nim słyszałem ale mogłem nazwę przekręcić) :?:

(Kosa2) #3

Zajrzyj tutaj: link

(dragonn) #4

illidanpl , przeczytałem to ale jakoś nie mogę się zdecydować :roll: , może inni by się wypowiedzieli od czego zaczynali :smiley: .

(kijek) #5

Eh... ja też z tego nic nie wybrałem, tak jak napisał dragonn, mógłby ktoś sam się wypowiedzieć od czego zaczynał ?

(Cosik Ktosik) #6

Ja zaczynałem od języka C. Potem przeszedłem na C++. Pod Windows nauczyłem się programować z wykorzystaniem Win32API C. Kolejnym etapem rozwoju była Java.

(kijek) #7

A, zapomniałem dodać jeszcze, że fajnie byłoby, gdyby ten język mógł wykorzystywać biblioteki Linuxowe. Ok, zdecydowałem się na Pythona, lecz gdy chcę odpalić kod z pliku, to wywala mi taki błąd:

pietrek@pietrek-desktop:~/Python$ python hej.py

File "hej.py", line 1

>>> a = "Hej "

^

a kod wygląda tak:

>>> a = "Hej "

>>> b = "wszystkim "

>>> c = "!"

>>> print a+b+3*c

O co chodzi z tym błędem ? Jeśli wpisuję to w konsoli, to żadnego błędu nie ma.

(Kinemator) #8

W pliku nie wpisuj >>>

Pod Linuksa język szybki do nauczenia to np. C# (poczytaj o projekcie Mono). Później w razie czego można ta wiedzę wykorzystać w Windows.

(D Kielbania) #9

Pod windowsa na sam początek polecam Visual Basic. Jest to dość przyjemny język programowania, świetnie nadaje się dla początkujących programistów.

(dragonn) #10

Dobra zdecydowałem się na Visual Basic, możecie mi polecić jakiś poradnik (wiem że na google jest na pewno pełno ale ja chcę jakiś dobry, najlepiej jak ktoś sam z niego korzystał).

(klopas) #11

c++

najpopularniejszy bo ma wielkie zastosowanie :slight_smile:

(dragonn) #12

klopas , wiem ale chcę coś łatwego na początek, a zresztą już zdecydowałem.

(klopas) #13

ja też zaczynam i wybrałem C++ :wink: podobno ciężko przejść z języka na język :wink: dlatego c++ :slight_smile:

BTW. też myślałem nad visual basic ale jakoś lepiej w c++ robić :stuck_out_tongue:

(dragonn) #14

klopas , no to teraz mnie zakłopotałeś, co mam wybrać :?: Czy C++ nie jest za trudny dla kogoś kto uczy się od podstaw :?:

(klopas) #15

z dobrym tutkiem nie będzie problemu :slight_smile: polecam Od zera do gier kodera :wink: w PDF do pobrania tu:

http://www.amatorskie-ebooki.oz.pl/pobierz/kursc++.pdf

a tu na rapidzie jakby coś się ten na górze sknocił :stuck_out_tongue:

http://rapidshare.com/files/62960772/Od ... Rainek.rar

(dragonn) #16

klopas , dzięki, zobaczymy jak mi pójdzie.