Bardzo lekki antywirus lub/i firewall

Wystarczy Windows Defender i głowa na karku. Opcjonalnie MalwareBytes dodatkowo obok.

PAnda darmowa jest leciutka i działą lepiej niż Defender, który nawet sam nie potrafi w tle przeskanowac dysku tylko trzeba go kliknąć czy też czasem trzeba mu ręcznie zaktualizowac baze bo inaczej tydzien się nie aktualizuje.

Bzdura.
Raz na dobę wyświetla mi raport skanowania na każdym komputerze.
Chyba że jest aktualnie wyłączony (komputer).

1 polubienie

a coś takiego jak arcabit? wynalazłem w necie i całkiem wysoko w rankingach, jest tam silnik defendera plus drugi autorski, cena całkiem przystępna bo za stówkę, tylko nie wiem czy to warte uwagi

miałem z nim styczność w poprzedniej pracy, mieliśmy go na służbowych kompach. w moim odczuciu jest ok, tyle tylko że wiadomo że na służbowym kompie nie wchodziłem na podejrzane strony :stuck_out_tongue: ale ochrona poczty i plików działała, filtr antyspamowy całkiem inteligentny :smiley:

może przetestuję, jest darmowa wersja na 30 dni. ale sam nie wiem, mało znany program

Super lekki ,darmowy, wydajny,bez False positives ,to zdecydowanie Panda Protection. Lżejszego nie znajdziesz, ewentualnie może być Webroot ,niestety nie ma darmowych wersji.

Technical requirements
Operating system: Windows 10 (32-bit & 64-bit),
Windows 8/8.1 (32-bit & 64-bit),
Windows 7 (32-bit & 64-bit),
Windows Vista (32-bit & 64-bit),
Windows XP (32-bit) SP3 or later
Processor: Pentium 300 MHz or faster
RAM: 256 MB
Hard Disk: 240 MB free space
Browser: MS Internet Explorer 6.0 or higher,
Mozilla Firefox 2 or higher,
Google Chrome

Wyniki za kwiecień : http://imgur.com/a/3X3O9

jak uważasz. za darmo to zawsze warto sprawdzić

Można powiedzieć, że już po testowaniu. Nie zmulił mi kompa, oczyścił go z syfu i byłbym skłonny nawet stwierdzić, że może nawet trochę go przyspieszył. Dlatego przesiadłem się na full wersję

ja testowałem ostatnio Nortona najnowsza wersje powiem że też nie muli komputera

Na kilku komputerach w tym także na swoim używam antywirusa Bitdefender Free.


Jest to czołówka najskuteczniejszych silników antywirusowych Bitdefender a ponad to jest na prawdę lekki. No i bezpłatny. Na pewno dobrze działa na Windows 7 oraz Windows 10 ponieważ na tych go używam. Polecam przetestować :smile:

Wysokie oceny dotyczą wersji IS i Total Security, a nie darmowej mocno okrojonej wersji.

1 polubienie

Darmowa wersja nie posiada skanowania realtime różnego rodzaju archiwów np. W moim odczuciu, jeżeli szukacie free av, to z czystym sumieniem polecałbym panda protection.

Ja zawsze używałem AVG, nie wiem jak ze skutecznością, ale wydajność była wystarczająco dobra, że dało się grać na laptopie :smiley:

Zdecydowanie ESET Smart Security.

Albo Eset Internet Security. :blush: Lub Eset Smart Security Premium.

Jak już dajecie płatne to polecam od siebie Webroot SecureAnywhere. Używam miesiąc już na lapku i zero wirusów!

Systemowy defender wystarczy w 100%, nie rozumiem po co kombinować skoro system ma dobrą ochronę.

Polecam…
https://www.av-test.org/en/

A Wasze opinie o polskim programie Arcabit Antivirus?