Bardzo lekki antywirus

Witam.

Właśnie przeinstalowałem koledze XP-ka. Chciałbym mu zainstalować jakiegoś antywirusa. Problem w tym, że jego laptop ma 256MB Ramu… Co możecie polecić?

Zrezygnowałbym na miejscu kolegi z AV z ochroną w czasie rzeczywistym na rzecz, na przykład, MBAM (proszę pobierać z linków bezpośrednich z prawej strony, w celu uniknięcia Asystenta), podczas instalacji obowiązkowo odznaczyć testowanie wersji Pro. MBAM jest doskonałym AV na żądanie, kolega może skanować system raz, dwa razy, w tygodniu. Ewentualne pobrania z sieci skanować zaraz po ich zakończeniu. Trochę ostrożności i pomyślunku podczas zwiedzania Sieci i powinno być OK. :slight_smile:

Ja ze swej strony poleciłbym jednak Panda Cloud Antivirus : http://www.cloudantivirus.com/en/#!/free-antivirus-download Program jest PL, a jego baza w chmurze. Idealny na słabe komputery, a zawsze jakaś ochrona.

Ja polecam microsoft security essentials jest bardzo lekki dla systemu u mnie wykorzystuje bardzo mało ramu, a dla twojego kolegi będzie w sam raz http://windows.microsoft.com/pl-pl/wind … s-download ale co zainstalujesz swojemu koledze będziesz musiał zdecydować sam dodatkowo możesz mu zainstalować do tego antywirusa malwarbytes anti-malware to także jest jakaś ochrona po instalacji musisz odznaczyć testowanie wersji pro. Raz w tygodniu może skanować malwarebytes anti-malware, a ochrone w czasie rzeczywistym będzie miał od microsoft security essentials. Bardzo polecam te dwa rozwiązania. Dostałeś bardzo fajne propozycje, ale najlepszym wyjściem będzie jak je sam przetestujesz u siebie, a później zainstaluj któryś swojemu koledze.

Essentials nie wypada korzystnie ani w testach wydajności ani w testach skuteczności (tu nawet gorzej). Do tego symboliczne możliwości konfiguracji. Tak jak kolega poraj, coś w chmurze albo leciutka Avira z takich tradycyjnych av.

Najlepiej jest samemu przetestować jakiś antywirus i stwierdzić czy się na da na naszym komputerze, a nie wierzyć testom.

Są też niezależne testy antywirusów, nie mówię o jakiś amatorskich testach, wpisach na portalach typu opineo czy testach samego producenta. Po prostu essentials jest słaby w porównaniu do Aviry, AVG czy Avasta. Wystarczy rzucić okiem np na ten test http://www.komputerswiat.pl/nowosci/bez … legly.aspx beznadziejnie słaby wynik w teście ochrony - na poziomie 1.5/6 o czymś świadczy.

Pytanie na ile niezależne testy są naprawdę niezależne :). Jakby dali, że antywir Windowsa jest super to nikt nie kupiowałby antywirusów. Taka teoria spiskowa, ale chodzi o to, żeby mieć dystans do tych testów.

Polecam TrustPort USB Antivirus 2013 instaluje się go na dysku przenośnym typy pendrive lub karta pamięci micro sd ten antywirus nie posiada rezydentnej ochrony komputera, ale można skanować komputer na żądanie. Niestety ten antywirus jest płatny, ale kosztuje grosze bo tylko 19.68 PLN, ale naprawdę warto. Ja co prawda dostałem go za darmo bo miałem szansę zdobyć licencję na dobreprogramy.pl, ale spisuje się świetnie. Nie instaluje się na dysku twardym więc nie zajmuje miejsca i nawet jest kompatybilny ze wszystkimi antywirusami.

kolego testy w tych wszystkich portalach oraz magazynach są opłacone i nierzetelne jak się opierać to na AV-test wyniki z tego testu są brane pod uwagę na całym świecie

jako skaner polecam http://www.dobreprogramy.pl/Emsisoft-Em … 13269.html bardzo dobry skaner jedne z najlepszych na świecie

panda w testach wypada gorzej niż antywir wbudowany w windowsa nie polecam

Autor dostał wystarczająco dużo propozycji, ma w czym wybierać, ze względu na “drażliwość” tematu i możliwość szybkiego przejścia od konstruktywnej dyskusji do flame temat zamykam, jeżeli ktoś chciałby dodać naprawdę coś merytorycznego proszę o kontakt przez PW.