Bardzo mało FPS w LOL'u

(Idk111) #1

Grając w LOLa'a mam jakieś 9-14fps. Patrząc na to ze mam najnowsze sterowniki do graficznej i dobry sprzęt to mnie to dziwi. Jak wyłączę wszystko na największe minimum jakie się da to mam ok 35-40 fps.

intel i7-3632QM

8 GB ramu

GF GT 635M

no i mało znaczący intel HD 4000.

Laptopa mam ok 2 miesięcy, więc wątpię żeby kusz był problemem (widziałem ten problem gdzie indziej)

Na której karcie odpalasz LOL'a?

(Idk111) #3

właśnie sie obawiałem ze mogło się jakoś na intela zmienić... Nie wiem jak sprawdzić na jakiej odpalam.

EDIT: Jak wchodzę w panel -> ekran-> rozdzielczość -> zaawansowane to pisze mi, że jest intel jako graficzna.

(struart) #4

Źle patrzysz :slight_smile:

Odpal lola zminimalizuj i koło zegarka w rozwijanym menu jest ikonka aktywność karty graficznej NVIDIA tam zobacz czy lol jest wyświetlony jak jest to idzie na NVIDII jak nie to na Intelu.

(Idk111) #5

Grając wyskoczyło mi takie coś:

sxc51e.png

(struart) #6

Rozmiń to menu ta ikonka jest ukryta za tym małym trójkącikiem :stuck_out_tongue: po lewej stronie.

To co ty pokazujesz wyskakuje zawsze przy minimalizowaniu.

http://i40.tinypic.com/2vuj3w8.png - tak to wygląda u mnie.

(Idk111) #7

u mnie niczego takiego nie ma :stuck_out_tongue: więc nie wiem jak mam sprawdzić inaczej

EDIT: wszedłem w energy Management i zmieniłem z oszczędności na wysoką jakość i FPS są około 60

(struart) #8

Pulpit > Prawy myszki > Panel zarządzania NVIDIA > w nowym oknie z górnego menu > Pulpit > wybrać Wyświetl ikonę aktywności karty graficznej w obszarze powiadomień i wtedy ta ikonka się tam pojawi :stuck_out_tongue:

(Marta Jestek) #9

dodatkowym sposobem jest ustawienie w LoLu liczbę FPS na 60 lub na status Stable. W czasie gry wejdź w opcje połączenia i tam wszystko jest :slight_smile: