Bardzo niska prędkość pobierania plików z vortalu

No to dołóżmy kolejne 200 Mbit ruchu zagranicznego i 500 MBit do Tepsy żeby wszyscy byli zadowoleni. Tylko kto wyłoży na to 25 000 miesięcznie? To olbrzymia kwota, nawet jak na Xenium :wink: Ja wolę żeby kase na hotzlot odkładali

Weź pod uwagę to, że inne portale mają o kilka rzędów wielkości mniejszą “odwiedzalność” a co za tym idzie mniejsze obciążenie łącza. Im wystarczy do tego celu prosty serwer dedykowany za 1000 zł miesięcznie z 2TB transferu i zwykły port 100Mbit bez gwarantowanych parametrów. W przypadku wortalu dobreprogramy.pl taki transfer zostałby zjedzony w bardzo krótkim czasie, nie mówiąc już o tym, że jednoczesne wejście 10 000 userów zmuliłoby łącze i sprzęt. Nie bez powodu sprzęt dobrychprogramów jest skolokowany u jednego z największych operatorów. Bycie wielkim kosztuje.

Administracja powiedziała, że postara sie coś z tym zrobić. Tylko ciekawe co i kiedy i jakie tego będą efekty.

Piwollo , chyba que_pasa , napisał bardzo jasno, chodzi o kasę o którą było jest i będzie bardzo ciężko. Ja tam nie narzekam przecież nie codziennie pobierasz coś “grubego” vortal i forum działa ? działa ! - wiec po problemie :wink:

No, tylko chce pobrać/obejrzeć wywiad i nie chce czekać na niego 14 godzin…

Pomyśl :?

napisałem to co napisałem :wink: ale po sprawdzeniu działu video, faktycznie skierowany jest on tylko dla użytkowników mieszkających w Polsce, po kilku minutach oczekiwania wystartowało na dwie sekundy :lol: pogratulować przedsięwzięcia…

Czyli propozycja dla emigrantów: wracamy na stare śmieci i cieszymy sie pełnym downloadem :wink:

Znalazłem już sposób.

Wstyd żeby trzeba było używać proxy do pobierania z vortalu, wstyd…

Nie bardzo Cię rozumiem, Ty masz za to nielimitowany dostęp do serwisów, do których userzy w Polsce mają limitowany dostęp. w takim układzie wszyscy userzy z Polski maja pisać do Youtube żeby sie wstydzili bo do niektórych treści maja ograniczony dostęp ??

Zastanów się nad tym co piszesz :?

Do wszystkiego jest workaround, jak sie jest mądrym to można wykombinować.

Ty też sie zastanów. :?

lepsze-warunki-korzystania-dobrychprgramow-sieci-t384841.html

U mnie prędkość w przeciwieństwie do innych portali jest bardzo szybka, pomimo że mam łącze 1mb to pobiera mi z prędkoscią 110-120 kb/s, a korzystam z łączy osiedlowej kablówki :slight_smile: