Bardzo niska prędkość pobierania plików z vortalu

Czy administracja wreszcie zrobi z tym problemem “transferu” z serwerów?

Niby takie dobre serwery macie, a z programosów lepszy transfer jest niż od Was…

Oj, totalna olewka… Nawet nie można wywiadu pobrać normalnie.

ja tutaj mam transfer pobierania 600-800 kb/s a mam internet 6mb/s. Najwyższa prędkość miałem 1,4mb/s ściągania ze strony firmy HP. A Ty jaki masz transfer że narzekasz ?

Ja tam z DP pobieram średnio 1 Mb/s czasami trochę szybciej albo trochę wolniej (ok. 800 kb/s) :stuck_out_tongue:

A ja korzystam z programu Internet Download Manager i mam 1Mb/s i z takową prędkością pobieram. :slight_smile:

Transfer jest porównywalny jak z innych vortali. Posiadam internet 30mb/s i pobieram średnio 2-3mb/s. :slight_smile:

Pozdrawiam

Świetnie, tylko że w moim przypadku prędkość DL nie przekracza 10KB/s… :?

Piwollo , proszę poprawić temat na konkretny, obrazujący problem i zrozumiały używając opcji EDYTUJ.

A tu masz wyjaśnione dlaczego: http://www.dobreprogramy.pl/Problemy-z- … 15152.html

Tyczy się też paru zagranicznych operatorów.

Pisałem już o tym koledze w innym wątku, ale jak widać nie dociera to do niego :stuck_out_tongue:

post2432466.html#p2432466

Dobra, to wytlumacz mi fiesta dlaczego inne portale/serwisy/serwery nie mają takich problemów tylko DP?

Z innych polskich sajtów ciągne pełnym łączem (1MB/s) a tutaj nie przekracza 10KB…

Bzdury…

Zagraniczni operatorzy, tia? To wytłumacz dlaczego mi też pobiera z prędkością 6KB/s, chociaż mieszkam w Polsce? :roll:

Haz3L

A zadałeś sobie trud na przeczytanie wpisu Docenta?

Chodzi o TPSA, Netię i wszystko inne co bazuje na kablach TP, tyczy się TEŻ paru zagranicznych operatorów.

“Z powodu braku peeringu z TP wszyscy polscy dostawcy treści zmuszeni są zestawiać oddzielne łącze tylko dla ruchu wychodzącego do użytkowników naszego narodowego operatora (…)”

“Użytkownicy TP muszą liczyć się z tym, że będą podlegali limitom transferów, które są niezbędne, by dało się w ogóle korzystać z vortalu wychodząc z łącz Telekomunikacji.”

I odrobina optymizmu: “Mam jednak dobrą wiadomość dla Was - niedługo rozpoczynamy testy rozwiązania, które być może pozwoli użytkownikom TP pobierać dane z pełną prędkością łącza. Jeśli wszystko wypali i technicznie będzie w stanie spełnić nasze i Wasze oczekiwania, to na pewno o tym poinformujemy ;)”

Czytałem, nie mam Neostrady, a mój operator nie korzysta z łącz TP…

Być może szersza grupa jest u…ziemiona. Niech się ‘góra’ wypowie.

@Haz3L:

Aby zdiagnozować problem, proszę o następujące dane (np. na maila: docent@dobreprogramy.pl)

nazwa dostawcy internetowego

wynik polecenia “tracert www.dobreprogramy.pl

Docent , a po moim tracercie też bedzie można coś “zdiagnozować” czy tak jest i tak będzie? :?

Osoby z zagranicy podlegają tym samym problemom co użytkownicy TP. Mamy jednak kilka pomysłów i sprawdzamy je, niemniej potrzebujemy jeszcze trochę czasu…

Dobrze, ale jeśli już naprawicie to fajnie by było dać znać :slight_smile:

Sprawa jest prosta, chodzi o pieniądze. Cena portu w plixie jest ogólnie znana (niski koszt), koszty samej transmisji też są stosunkowo niewielkie. Z kolei koszt pojedynczego mbita do TP to niestety jakaś paranoja, ale nie ma co na to narzekać bo jakby nie patrzeć mamy wolny rynek. Zawsze można TPSA przez Frankfurt puścić, wyjdzie o połowę taniej. Zawsze można pokusić się o port w DE-CIX, koszty transmisji porównywalne z PL-IX, ale nie sądzę, żeby w przypadku typowo polskiego wortalu miała sens inwestycja w łącze za granicę.

que_pasa , mi by chociaż jeden Megabit wystarczył…