Bardzo niska siła sygnału w drugim pokoju


(Yeah333) #1

Witam, tak jak w tytule mam mieszkanie 50metrowe, router (TP LINK TL-WR340G) znajduje się w jednym pokoju a z netbooka Eee PC 1005HA korzystam w drugim pokoju, nawet przy otwartych drzwiach od tych pokojów siła sygnału jest bardzo niska albo nie ma jej w ogóle, usterkę routera raczej wykluczam, ponieważ u sąsiada na jego laptopie moja sieć ma 50% siły sygnału, netbook kiedyś był zalany mlekiem, następnie trafił do naprawy na gwarancji (trzykrotnie), ponieważ był problem z touch-padem, po przeprowadzce do nowego mieszkania zauważyliśmy ten problem ale w serwisie przetestowali go i twierdzili, że z netbookiem jest wszystko ok, czy może to być jakiś błąd w konfiguracji netbooka? dodam, że w tym samym pokoju co router siła sygnału jest znakomita, może są jakieś programy to testowania karty sieciowej...


(system) #2

Też mam netbooka eMachines i też mam w drugim pokoju ( 15 m do routera D-Link przy otwartych drzwiach) bardzo słaby sygnał lub zanik, gdy tymczasem laptop sąsiada 3 piętra niżej (jakieś 20 m w pionie, 3 stropy!) bez problemu wchodzi na mój router. Po prostu netbooki widocznie mają liche karty bezprzewodowe. Warto kupić do routera dłuższą antenkę dookólną.


(jas_fasola) #3
  1. Zależy jak jest ustawiona antena routera. Antenty te są dookólne. Czyli jak są w pione rozsiewają na boki z górą i dołem może być problem.

  2. Zależy jakie jest tłumienie sygnału na ścianach. Niby w nowych powinno być lepsze niż w staryb budownictwie ale nic mylnego. Starsze budownictwo jest czasem lepsze.

  3. W ścianach znajdują się przewody które emitują pole magnetyczne które może tłumić sygnał routere teoretycznie nie powinno ale zdarza się.

  4. Ustaw mu kanał 3 lub 11 zwykle w tych przypadkach nic ze sprzętu RTV czy AGD nie powinno mieć wpływu na sygnał routera.

  5. Ten typ może tak mieć jest to najtańszy router bez możliwości wymiany anteny.


(Yeah333) #4

już rozwiązałem problem, wystarczyło zmienić kanał na routerze, od razu siła sygnału jest większa