Bardzo niska siła sygnału w sieci Wlan

Witam mam taki problem na 1 komputerze mam podłączony router Asmax AR 904g i na tym komputerze jest internet dziala bezproblemowo (netia) ,chcac rozdzielic lacze aby miec neta na 2 komputerze ktory stoi w innym pokoju kupiłem KARTE WIFI PCI TPLINK po podłaczeniu itd. na 2 komputerze jest internet tyle ze siła sygnału jest Bardzo niska i czasem lacze sie “urywa” co moge zrobic aby Siła sygnalu byla wieksza??? moze karte WIFI trzeba kupic lepsza, a moze to wina ustawienia routera??Prosze o pomoc

Kaszka , z tego co widzę to ruter nie ma wymienianej anteny. Jaką karę Wi-fi dokładnie kupiłeś?

router jest nowy a antena jest przy nim mozna ja odkrecac router to TP-Link WN-551G

Kaszka , to poszukaj kompatybilnej anteny tylko mocniejszej.

myslisz ze to wystarczy mozneijsza antena do routera i po sprawie??

Kaszka , ewentualnie w samej konfiguracji rutera (jeżeli jest opcja odnośnie mocy sygnału Wi-fi), ale mocniejsza antena to podstawa :).

ale to jest mieszkanie w bloku tyle ze pokoje sa od siebie oddalone i sygnal by byl taki slaby to nawet jakbym wykrecil antene to sygnal powinien byc dobry conajmniej na taka mala odleglosc…ale ok rozejrze sie za mocniejsza antena

Sygnał radiowy może być niski – ściany betonowe + zbrojenia, wilgoć w nich i wiele innych przyczyn. Od anteny bym zaczął tak jak inni mówią. A co dalej zobaczysz, czy Ci się uda z anteną.