Bardzo niskie temperatuty AMD fx-4100

Witam, mój problem polega na dziwnych odczytach temperatur komputera.

Temperatura na ten moment 4C w systemie. odczyty biosu moim zdaniem są normalne 28C przy starcie. próbowałem inne programy i każdy pokazuje takie temperatury

post-194806-0-74054300-1397572220_thumb.

Sprawdź temperatury za pomocą HW Monitor.Wrzuć ss.

proszę, wydaje mi się że czujniki mogą wariować na płycie głównej… ale nie mam pewności.

kozus123,

akurat tak się składa że też mam buldozzera i to dokładnie tego co Ty, fx4100. Nie masz co sprawdzać programami, bo mi w programach też zaniża, pokazuje mi czasem mniej niż temperatura otoczenia. Natomiast w biosie z zakładce hardware monitor mam 39,5 stopnia. Temperatura poniżej 33 stopni w przypadku AMD raczej jest mało prawdopodobna, chyba że masz azot.

no tak, rano gdy uruchomiłem kompa  wszedłem do biosu i temperatura była 29c na starcie…

czyli reasumując to nic złego że tak głupieje?

bo już chciałem z kompa  zrobić lodówke. :stuck_out_tongue: hehe dzięki za pomoc

Z tego co kojarzę to procesory AMD zawsze miały problemy z czujnikami i trzeba było się opierać na temperaturze podstawki czy całego systemu :wink: Także wskazania programowe na poziomie 4 stopni to nic innego jak zły odczyt z czujników w procku. Najlepiej albo odczytać z chipsetu albo sprawdzić organoleptycznie czujnikiem ciepła - dla pewności :smiley:

Ja tak naprawdę na temperaturę nie zwracam uwagi, bo regularnie czyszczę kompa, także jak się spali to już wyłącznie wina samego cpu. Poza tym przy dzisiejszych zabezpieczeniach płyt i cpu ciężko byłoby spalić cpu bez podkręcania.

 

Kozus123,

29 stopni, jak dla mnie zbyt mało, chyba że sprawdzasz przy zimnym kompie albo mieszkasz na Grenlandii, no albo masz nieboxowe chłodzenie ;p

sprawdzałem przy zimnym kompie… tzn. wyłączonym na kilka godzin. nominalna jest 35 - 39 stopni w biosie, chłodzenie mam boxowe… nawet zmniejszyłem obroty wiatraka na procku, bo cały czas był na max i chodził jak odkurzacz… nie przyniosło to jednak wzrostu temperatury.