Bardzo niskie temperatuty AMD fx-4100


(Kozus121) #1

Witam, mój problem polega na dziwnych odczytach temperatur komputera.

Temperatura na ten moment 4C w systemie. odczyty biosu moim zdaniem są normalne 28C przy starcie. próbowałem inne programy i każdy pokazuje takie temperatury

post-194806-0-74054300-1397572220_thumb.


(Mistrzkun) #2

Sprawdź temperatury za pomocą HW Monitor.Wrzuć ss.


(Kozus121) #3

proszę, wydaje mi się że czujniki mogą wariować na płycie głównej… ale nie mam pewności.


(Lufcik) #4

kozus123,

akurat tak się składa że też mam buldozzera i to dokładnie tego co Ty, fx4100. Nie masz co sprawdzać programami, bo mi w programach też zaniża, pokazuje mi czasem mniej niż temperatura otoczenia. Natomiast w biosie z zakładce hardware monitor mam 39,5 stopnia. Temperatura poniżej 33 stopni w przypadku AMD raczej jest mało prawdopodobna, chyba że masz azot.


(Kozus121) #5

no tak, rano gdy uruchomiłem kompa  wszedłem do biosu i temperatura była 29c na starcie…

czyli reasumując to nic złego że tak głupieje?

bo już chciałem z kompa  zrobić lodówke. :stuck_out_tongue: hehe dzięki za pomoc


(mrcsscss) #6

Z tego co kojarzę to procesory AMD zawsze miały problemy z czujnikami i trzeba było się opierać na temperaturze podstawki czy całego systemu :wink: Także wskazania programowe na poziomie 4 stopni to nic innego jak zły odczyt z czujników w procku. Najlepiej albo odczytać z chipsetu albo sprawdzić organoleptycznie czujnikiem ciepła - dla pewności :smiley:


(Lufcik) #7

Ja tak naprawdę na temperaturę nie zwracam uwagi, bo regularnie czyszczę kompa, także jak się spali to już wyłącznie wina samego cpu. Poza tym przy dzisiejszych zabezpieczeniach płyt i cpu ciężko byłoby spalić cpu bez podkręcania.

 

Kozus123,

29 stopni, jak dla mnie zbyt mało, chyba że sprawdzasz przy zimnym kompie albo mieszkasz na Grenlandii, no albo masz nieboxowe chłodzenie ;p


(Kozus121) #8

sprawdzałem przy zimnym kompie… tzn. wyłączonym na kilka godzin. nominalna jest 35 - 39 stopni w biosie, chłodzenie mam boxowe… nawet zmniejszyłem obroty wiatraka na procku, bo cały czas był na max i chodził jak odkurzacz… nie przyniosło to jednak wzrostu temperatury.