Bardzo obniżona wydajność po porządkach na komputerze

Siemanko. Otóż stworzyłem sobie wielki problem który już mnie naprawdę wkurzył. Mianowicie, dzisiaj zrobiłem sobie porządek na komputerze, tzn. usunąłem niepotrzebne programy i gry, oczyściłem komputer TuneUp’em, zrobiłem skan Avastem. Wszystko w jak najlepszym porządku. Po tym wszystkim usiadłem na komputer kilka godzin później żeby sobie spokojnie pograć. Nie wiem co się dzieje ale gra i w ogóle komputer się ścinają. Naprawdę nie mam pojęcia co zrobiłem źle. Trochę już się znam na tych komputerach tak więc to dla mnie naprawdę dziwna sytuacja. Powiem jeszcze że wczoraj zaktualizowałem sobie TuneUp’a do wersji 2012 i skonfigurowałem tryb turbo. Gdy go włączałem to komputer chodził jak marzenie. Wchodząc do menedżera zadań miałem tam jakieś 5% obciążenia a w tej chwili ~50% a na chwilę było 75%. Chciałem dobrze, na komputerze jest błysk ale jak widać coś się zepsuło ;(. Aha, dodam jeszcze że te obciążenie jest zarówno w trybie standardowym jak i turbo w TuneUp’ie. Z góry dziękuję za pomoc.

zobacz w menadżerze zadań co ci zjada tak proca

tuneup ma centrum ratunkowe cofnij wprowadzone przez niego zmiany

możliwe że poszła w tuneup optymalizacja systemu i zmiana jego ustawień domyślnych co tak naprawdę często zamula system niż go przyspieszyć

Nie baw się programami typu TuneUp.

Dzięki za odpowiedzi. Gdy wszedłem w menedżer zadań to tak naprawdę prawie wszystko jest w procesie bezczynności przy czym za każdym razem po otwarciu menedżera zadań na ułamek sekundy pojawia się taskmgr który zjada ok 30 i jeszcze gdy odpalę swoją grę i zabiera ona około 25-30 to nie ma znaczenia kiedy ale i tak się zetnie a w procesach nic się nie zmieni. Z tym centrum ratunkowym próbowałem już wcześniej ale nic to nie dało. W takim razie usunąłem TuneUp’a ale też nic to nie dało, zainstalowałem od nowa, też nic… Nie wiem co mam już robić tak mnie to już ****** że masakra. Dodam jeszcze że gdy łapie ścinę to komputer wydaje z siebie inny odgłos niż zawsze, tzn. chodzi mi o prace komputera; po prostu na chwilę robi się troszkę głośniejszy jak by sobie z czymś nie radził. Błagam jeszcze o jakieś rady bo zaraz chyba wyrzucę ten syf za okno.

EDIT: Teraz jeszcze zauważyłem że zużycie pamięci fizycznej to 70% (przy grze), normalnie 40%. Może przez to cały ten bajzel?

Ostrzegam przed stosowaniem takiego słownictwa na forum. Następnym razem za takie słówka wręczę upomnienie.

Przywracanie systemu.

Poniżej opis na przykładzie Windows 7, w Windows Vista jest podobnie.

Gdyby coś poszło nie po naszej myśli i po odinstalowaniu jakiegoś programu rozpoczęły się problemy z działaniem systemu, to możemy przywrócić system do wcześniej utworzonego punktu przywracania. W tym celu:

http://www.fixitpc.pl/topic/5694-start- … safe-mode/

ja tuneup pozmieniał coś w systemie to jest usunięcie nic nie zmieni ale najlepiej to ten program wywal można go zastąpić innymi które nie robią takich cyrków w systemie

Jaki system posiadasz i ile RAM-u?

Ps. u mnie Win7 Ultimate x64 przy 2GB RAM z włączonym gg i jedną kartą w firefox oscyluje w granicach 45%

To tak. Gdy wchodzę w przywracanie systemu to nie wiem zbytnio co mam przywrócić. Może napiszę tutaj i wtedy mi ktoś podpowie:

*System: Zaplanowany punkt kontrolny

*Odinstaluj: Usunięte Madagaskar

*Odinstaluj: Removed TuneUp Utilities 2008

*System: Zaplanowany punkt kontrolny

*System: Zaplanowany punkt kontrolny

*Zainstaluj: Windows Update

*System: Zaplanowany punkt kontrolny

*System: Zaplanowany punkt kontrolny

*System: Kopia zapasowa systemu Windows

System to Vista a Ramu mam 4GB ale system widzi chyba tylko 3,3, bo jest 32-bitowy.

Teraz jeszcze pomyślałem sobie żeby może zrobić pełne odzyskiwanie systemu z kopii zapasowej którą robię co tydzień. Ostatnia była 6 dni temu także wtedy jeszcze wszystko było ok. Jak myślicie?

I jeszcze jedna rzecz. Teraz dopiero się zastanawiam czy to mogło tak spowolnić komputer. Otóż powrzucałem swoje gry do innego folderu niż były. Mogę w nie grać, mogę je nawet odinstalować albo klikając unistall w folderze z gra albo przez Steama, ale w panelu sterowania już ich nie ma.

Dodane 25.08.2013 (N) 23:08

Już mniej więcej zrozumiałem o co chodzi z tym przywracaniem systemu. Powróciłem do stanu z przed 5 dni lecz najgorsze jest to że uwzględniony był tylko dysk systemowy, także nic to nie dało, nawet bardziej zaczął się zamulać. Teraz z wielkim bólem serca usuwam wszystkie gry, lecz jeśli to nie pomoże to się zdenerwuję i zrobię reinstall systemu na który tak zajebiście nie mam ochoty. Dzięki za dotychczasową pomoc chodź tak naprawdę liczyłem na trochę więcej.